Jõgeva korrakaitsjad jälgisid maakonnas turvavarustuse kasutamist

Töönädala eelviimasel päeval kontrollisid korrakaitsjad koos abipolitseinikega Jõgeval, Mustvees, Põltsamaal ning nende piirkondade lähiümbruses sõidukijuhtide turvavarustuse kasutamist, teatas politsei- ja piirivalveameti kommunikatsioonibüroo.

Jõgeva politseijaoskonna vanemliikluspolitseinik Sulev Jürgenson ütles, et piirkonnas liikuvaid sõiduvahendeid kontrolliti nii ennelõunasel ajal kui ka tööpäeva lõpu poole, mil liiklus trassil ja asulates tavapärasest tihedam on. “Kokku kontrolliti 58 juhti ning avastati üheksa liiklusseadust rikkunud sohvrit. Nende seas oli viis kiiruseületajat, kolm turvavööta juhti, üks juhtimisõiguseta roolikeeraja ning üks kriminaaljoobes autojuht. Kõigi rikkujate osas alustati menetlust,” selgitas vanemliikluspolitseinik reidi tulemusi.

Paraku ei anna eilse kontrollaktsiooni tulemused kogenud korrakaitsja sõnul põhjust rahuloluks, sest jätkuvalt ei teadvusta paljud juhid turvavöö tähtsust. Ta selgitas, et enamasti põhjendatakse ohurihma kasutamata jätmist unustamise või lühikese sõiduotsaga. “Õnnetused võivad paraku juhtuda ka lühikesel sõidul ning seda ka mõne teise autojuhi eksimusest. Seepärast on vaja turvavöö kinnitada juba enne sõidu alustamist ning nõuda seda ka teistelt kaasreisijatelt,” rääkis Sulev Jürgenson.

Vooremaa