Jõgeva alevikus põles kulu

Päästeameti lõuna päästekeskuse kommunikatsioonijuhi teatel põles 28. märtsil kella 15.36 ajal Jõgeva alevikus Seemne tn piirkonnas 0,1 hektarit kulu.

Soojemate ilmadega on sagenenud kulupõlengud, mille põhjuseks on tuulise ilmaga ja tuleohutusnõudeid eiravalt tehtud lõkked või kuritahtlik hooletus lahtise tulega. Päästeamet hoiatab, et kulupõletamine ja süütamine on keelatud, ohtlik ja karistatav tegevus. Kulupõlengutes on varasematel aastatel hukkunud inimesi ning tuleroaks jäänud mitmeid kodusid. Kustutamata tikk või suitsukoni süütab kohe krõbekuiva kulu ja tuulise ilmaga on põlengule väga raske piiri panna. Lisaks tule leviku ohule metsa või hoonetele, hukkuvad madalas heinas elutsevad pisikesed loomad ja pesitsemist alustanud linnud. Et ära hoida hooletusest kulu süttimist peab olema ettevaatlik lahtise tulega ümber käimisel ja lõkke põletamisel tuleb täita ohutusnõudeid.

Ohutuse tagamiseks tuleb lõkkease piirata mittesüttiva pinnasega, hoida käepärast esmased kustutusvahendid (kustuti, ämber või voolik veega) ning valvata, et tuli lõkkeasemelt kaugemale ei leviks. Lõkke põletamisel tuleb arvestada tuulega ning lõke peab olema kaugemal metsast ja hoonetest. Lõket tohib teha tuulevaikse ilma või nõrga tuulega, mis on kuni 5,4 meetrit sekundis (liiguvad puude peenikesed oksad). Tuleohutusnõuete eiramine on raskematel juhtudel karistatav rahalise trahviga kuni 1200 eurot.

Vooremaa