Järvefestival seilab Peipsil tänavu juba teist korda

Vahemikus 6.–15. juuli toimub II Peipsi Järvefestival, mil sõidab lodi Jõmmu koos vabatahtliku saatelaevastikuga Peipsi järve põhjaosast lõunasse, teatas MTÜ Peipsimaa Turism juhataja ja Järvefestivali peakorraldaja. Tänavu stardib festival Vasknarvas ja lõpeb Räpinas, peatudes kümne päeva jooksul iga päev uues sadamas. Maabudes mitmekesise kultuurilaadungiga erinevates Peipsi sadamates, tutvustab Järvefestival Peipsi kohalikku kultuuripärandit, loodust ja maitseid tavapärasest huvitavamal moel. Festivaliprogramm on kõigile osavõtjatele tasuta! Kõik vabatahtlikud veesõidukid on oodatud kaasa sõitma.

Sihtsadamates toimuvad iga päev Peipsimaa kohalikku kultuuri ja traditsioone tutvustavad õpitoad, kontserdid ja lodjasõidud järvel. Külastajatele pakume eranditult kohalikust toorainest valmistatud roogasid, ampse ja maitseküllaseid jooke.

Õhtustel tasuta kontsertidel astuvad lodjalaval üles nii kohalikud muusikud kui külalised kaugemalt:

6.07 Vasknarva linnus – Väliharf

7.07 Lohusuu – Mehed Mandrilt

8.07 Mustvee – Kihnu Poisid, Mustvee Linnapäevad

9.07 Kallaste – Cube-A

10.07 Kolkja – Grupa Viktor

11.07 Emajõe-Suursoo – Svjata Vatra

12.07 Piirissaare – duo Ruslan ja Paul

13.07 Mehikoorma – Marek Sadam ja Tõnu Laikre

14.07 Värska, Lobotka – Etnosfäär

15.07 Räpina, Võõpsu – Torupilli Jussi Trio

Järvefestivali raames toimub ka Räpina sadama II Regatt, mille vabaklass ootab 15. juulil Räpina sadamas kõiki tuule jõul liikuvaid aluseid proovima Peipsi laineid ning vaatajaid kaasa elama.

Festival kutsub kaasa sõitma huvilaevu, purjekaid, kajakke, surfilaudu ja teisi veesõidukeid, kel Peipsil liiklemine lubatud. Kui vabatahtlikus saatelaevastikus on vabu reisijakohti, saavad festivaliga kaasa sõita ka need huvilised, kel endal paati ei ole.

Peipsi Järvefestivali kohta saab rohkem infot: www.peipsifestival.ee http://www.peipsifestival.ee/

Vooremaa