Järvamaal Koerus peetakse õpilasetlejate riigikonkurss

12.veebruaril toimub õpilasetlejate riigikonkurss Koerus, Järvamaal. Konkurss algab kell 11 Aruküla mõisas (Koeru alevik, Paide tee 18), teatasid korraldajad.

Konkursist võtab osa 41 etlejat üle Eesti, esindatud on Hiiumaa, Saaremaa, Harjumaa, Jõgevamaa, Põlvamaa, Lääne-Virumaa, Ida-Virumaa, Järvamaa, Tartumaa ja Tartu ning Tallinn.
Õpilasetlejaid hindab žürii koosseisus Lee Trei (Eesti Nukuteater), Andres Ots (EMTA Lavakunstikooli kõneõppejõud) ja Maret Oomer (Eesti Harrastusteatrite Liit).

On alanud kooliteatrite ja üksikute õpilasesinejate kevadine kokkuvõtete tegemise aeg. Esimesena asuvad oma aastaga omandatud uute kogemuste ja oskuste tutvustamisele õpilasetlejad. Iga õpilase isiklik väljendusoskus on eluks vajalik ja sellepärast on selle konkursi vastu huvi suurenenud aasta aastalt.

Eesti Harrastusteatrite Liit on pidanud vajalikuks, oma valdkonna tutvustamise kõrval ka anda õpilastele uusi teadmisi kogu Eestimaast, sellepärast toimuvadki erinevad õpilaste teatrisündmused igal aastal erinevates Eestimaa paikades. Sel aastal toimubki konkurss Koerus Järvamaal. Iga osavõtja esitab konkursil vabalt valitud autori luuletuse ja proosakatkendi. Esitatakse ka omaloomingut.

Korraldajad: Eesti Harrastusteatrite Liit, Koeru Keskkool ja Koeru Kultuurimaja.
Toetajad: Eesti Kultuurkapital, TEA Kirjastus.

Vooremaa