Jäävihm on muutnud teed ohtlikult libedaks üle Eesti

Täna hommikul algas jäävihma sadu, mis muutis teed üle Eesti libedaks, eriti keeruline on olukord Lõuna-Eestis, teatas maanteeameti avalike suhete osakond.

“Meie hooldepartnerid on suunanud kogu oma tehnika puistama, kuid sellest hoolimata võib Lõuna-Eestis kuluda veel kuni viis tundi, et kõik teed saaksid puistatud,” sõnas maanteeameti peadirektori asetäitja hoolde alal Tarmo Mõttus. Hetkel on suurimad probleemid Lõuna-Eestis Haanja lähiümbruses. Mõttus kinnitas, et teehooldajad on üle Eesti väljas ning tegelevad jää tõrjumisega, ent tegemist on väga keeruliste ilmastikuoludega.

Liiklejatelt palume kannatlikkust ning soovitame võimalusel sellistes oludes oma sõidud edasi lükata. Kui sõitu hilisemaks ajastada pole võimalik, siis tuleb sõidukijuhil praegustes ilma- ja teeoludes arvestada pidurdusteekonna kolm-neljakordistumisega võrreldes suviste tingimustega. Maanteeamet palub juhtidel hoida tavapärasemast suuremat pikivahet ning valida teeoludele vastav sõidustiil.

Enne sõidu alustamist saab teeoludega Eesti eri piirkondades tutvuda läbi teeilmajaamade ja teekaamerate veebilehel tarktee.ee<http://www.tarktee.ee/>.

Vooremaa