Ilmus Liivi muinasjuttude audioraamat

Esmaspäeval 18. detsembril näeb ilmavalgust teine osa soome-ugri muinasjuttude audioraamatute sarjast. CD-plaadil Liivi muinasjutte on 28 lühijuttu, mida loeb näitleja Tõnu Oja, teatas plaadi idee elluviija.

Audioraamatu kuulajal avaneb võimalus avastada rikkalikku jutupärimust ning siseneda maailma, kus elavad haldjad, vaimud, meremehed, hiiglased, kurat, kotermann ja paljud teised põnevad tegelased. Muinasjutte kuulates avaneb müstiline ja kohati sünge fantaasiamaailm, tajuda võib ühe kadunud soome-ugri hõimu, liivlaste üle saja aasta tagust maailmapilti ja nende meelelaadi mererahvana. Mõned muinasjutud on seostatavad ka konkreetsete paikadega, nagu näiteks Vaidküla ja Kuolka. Plaadil on kasutatud folklorist Kristi Salve tõlgitud ja koostatud raamatu Liivi muinasjutte tekste, illustratsioonide autor on Ülle Meister ja kujundaja Toomas Pääsuke.

Heliraamat on kuulamiseks soovitatav nii täiskasvanutele kui lastele alates viiendast eluaastast. Plaadi idee autor on ajakirjanik Janno Zõbin, heliteose ilmumist toetas Eesti Kultuurkapital.

Vooremaa