III Jõgeva Rahvajooks avab jooksuhooaja

Varasematel aastatel vahetult pärast ümber Viljandi järve jooksu toimunud Jõgeva Rahvajooks peetakse tänavu kaks nädalat varem, et anda jooksusõpradele testimisvõimalus eesootavaks hooajaks, teatasid korraldajad.

“Jõgeva Rahvajooks on seni toimunud maikuu esimesel nädalavahetusel, et sportlikult tähistada Jõgeva linna sünnipäeva, kuid käesoleval aastal toimub samal nädalavahetusel ümber Viljandi järve jooks. Otsustasime, et teeme traditsioonilise üritusele ruumi ning korraldame Jõgeva Rahvajooksu kaks nädalavahetust varem, et anda inimestele hoopis hea võimalus oma valmisolekut eesootavateks suurjooksudeks testida,” sõnas Jõgeva

Rahvajooksu peakorraldaja Sander Maasing.

III Jõgeva Rahvajooks toimub sel aastal 16. aprillil, mis on ühtlasi ka Eesti jooksuhooaja avavõistluseks. Võistlusdistantsid on sel aastal samad nagu varasemal kahel aastal, kus paremus selgitatakse 10,2-kilomeetrisel rahvajooksul. Lisaks toimub ka võistkondade jooks, kus on võimalus proovile panna kollektiivne tugevus.

Tervisesportlastel on võimalus osaleda 9-kilomeetrisel rahvamatkal ning võistluskeskuses toimuvad lastejooksud. Soodusregistreerimine kestab kuni 6. aprillini.

Vooremaa