II Vooremaa konverentsi osalejate lemmikteemad on haldusreform ja põllumajandus

Täna hommikul Jõgeva kultuurikeskuses alanud II Vooremaa konverentsil osalejatele pakuvad kõige rohkem huvi haldusreformi ja põllumajanduse tulevikuga seotud teemad.

Saare vallavolikogu liige ja kohaliku elu edendaja Rita Kivisaar peab oluliseks, et Vooremaa konverentsil käsitletakse nii haldusreformi kui ka teede olukorra teemat.  “Mind huvitab nende  vastastikune seos,” märkis ta. Kivisaare sõnul on  oluline ka valik, millise omavalitsusega koostööd teha, et elu maal jätkuks ka tulevikus.

“Mind kui Jõgeva linnapead huvitab kõige rohkem haldusreform. Reformipalli on veeretatud kakskümmend aastat. Ma loodan, et nüüd tehakse see siiski ära,” avaldas arvamust  Jõgeva linnapea Aare Olgo, kes on ka üks debateerijaid haldus- ja riigireformi teemalises arutelus.

Haldusreformiga seonduvat probleemistikku nimetas kõige olulisemaks teemaks ka Jõgevamaa spordiliidu Kalju esimees  Uno Valdmets. “See valdkond puudutab sporti väga palju. Suuremad omavalitsused suudavad paremini treeneritele töö eest maksta,” märkis ta.

“Mind huvitab ennekõike, mida räägitakse põllumajanduse käekäigust. Seda majandusala käsitlevas debatis võtavad sõna oma ala tunnustatud asjatundjad,” ütles Jõgeva vallavolikogu liige ja ettevõtja Marek Saksing.

“Ka mulle teeb eriti muret meie põllumajanduse olukord, sest sigade aafrika katk on muutunud väga teravaks probleemiks. Midagi pole teha, me peame hakkama sellega tõsisemalt tegelema. Ideid saame aga ikka konverentsidelt ja teistelt suurematelt nõupidamistelt,” nentis Tartumaa Tähtvere valla arendusosakonna juhataja Jüri Varik.

“Kuigi ma ise otseselt põllumajandusega ei tegele, pakuvad teemakohased arutlused mullegi suurt huvi,” kinnitas Jõgeva valla ettevõtte OÜ Moreen juhataja Juss Maurer.

JAAN LUKAS