Homme alustav Teeviit vastab noore ootustele paremini kui kunagi varem

Neljapäeval algab põhjaliku uuenduse läbinud Eesti suurim noorte infomess Teeviit, mis annab noorele tervikliku ülevaate õppimis- ja karjäärivõimalustest  teatas Eesti Noorsootöö Keskus.

Eesti Näituste messikeskuses reedeni vältav uue kontseptsiooniga Teeviit vastab noorte ootustele paremini kui kunagi varem, ühendades haridusvalikud ja tegeliku tööelu, et teha eriala valimine noore jaoks võimalikult selgeks ja teadlikuks.

Messi peakorraldaja on Eesti Noorsootöö Keskus, kelle peaeksperdi Epp Reediku sõnul saab noor Teeviidal selge pildi, milliseid pädevusi tööturg vajab, millised on ühe või teise eriala tööülesanded, samuti on võimalik tööelu erinevaid tahke praktikas harjutada.

“Teeviit on võimalus tunnetada, katsetada ja uurida, kas eriala või valdkond, mille vastu on huvi tekkinud, on ka tegelikult see õige,” ütles Reedik. “Infot ei pea otsima enam koolide või asutuste kaupa, vaid kõik vajalik on valdkonniti koondatud, et huvitava ja vajaliku teabe saaks ühest kohast. Nii võib fookuse suunata ainult ennast huvitavatele teemadele, et neist korraga terviklik ja mitmekesine ülevaade luua. Valdkonda puudutavad erialad, ametid, praktika ja esimese töökoha võimalused ning teised eneseteostusvõimalused on kõik ühes kohas.”

Töötubades saavad noored professionaalide näpunäidete toel harjutada CV koostamist, tööle kandideerimist ning planeerida karjääri. Elavas raamatukogus on oma ala tipptegijad avatud küsimusteks, pealaval on kavas mitmed põnevad arutelud ning eksponendid tutvustavad oma alal valdkonda kasulike ja köitvate näidisesinemistega.

Avapäeval, 1. detsembril esineb äsja debüütplaadi välja andnud Jüri Pootsmann ning päev hiljem juhatab tuntud youtuber’i Victoria Villigi esinemise sisse relvastatud eriüksuse demoesinemine.

“Teeviit on turvaline keskkond elutähtsa otsuse ehk karjäärivaliku õigsuse testimiseks,” lisas Reedik. “Teeviit on osa karjääriõppest ja -planeerimisest, aidates leida üles sisemise huvi ehk valdkonna, milles noor end tulevikus teostada soovib. Sellest paremat võimalust katsetada ja uurida eriala või ameti sobivust olenemata soost, erivajadusest, vanusest või millestki muust, Eestis ei ole. Teeviit on vahend, andmaks noorele teadmise ja kogemuse, mille põhjalt teha teadlik ja motiveeritud karjääriotsus.”

Tänavu 1.-2. detsembrini Eesti Näituste messikeskuses korraldatav Teeviit on kõigile tasuta. Messi korraldatakse juba 23. korda. 
Noorte infomessi Teeviit 2016 noorteinfo tegevust rahastatakse haridus- ja teadusministri kinnitatud ning Eesti Noorsootöö Keskuse poolt elluviidava ESF-ist kaasrahastatud programmis “Tõrjutusriskis noorte kaasamine ja noorte tööhõivevalmiduse parandamine” kirjeldatud tegevuste raames.

Vooremaa