Helikristallid annavad kontserdi laupäeval Laiusel ja pühapäeval Jõgeval

Ajatu muusika ansambel Helikristallid esineb mihklikuu kontserditega sel nädalavahetusel Jõgevamaal. Laupäeval kell 13 Laiuse Püha Jüri kirikus ja pühapäeval kell 12 EELK Jõgeva koguduse kirikus, teatas ansambel.

Mõtluskontserditell kõlavad meditatiivsed improvisatsioonid regilaulu, vaimuliku rahvalaulu ja gregooriuse laulu teemadel koos iidsete keelpillide ja kristall-helikaussidega. Ajatud helid minevikulauludest ja tulevikukõladest on seatud mihklikuu  traditsioonide ja vaimsusega.

Pühad laulud, mis on pärit aastasadade tagant, kannavad endas ka  praegusel hetkel sõnumit, mis aitab leida oma kohta maailmas. Kasutatavad instrumendid on samuti aastasadu maailmas tuntud. Lisaks  traditsioonilistele keelpillidele loob omamoodi õhustiku  kristallhelikausside kõla. Kontserdil kostub ka ligi meetrise läbimõõduga Päikesegong, mille helide  kohta on öeldud, et universum räägib läbi gongi.Võib öelda, et sel nädalavahetusel kostuvad pühad laulud ja tervendavad helid.Ansambli koosseis: Tarmo Tabas laul, raamtrumm, lüüra; Toivo Sõmer lauto, seto kannel, lüüra; Aivar Täpsi kristall-helikausid, päikesegong. Ansambli tegemiste kohta saab tutvuda lähemalt:  http://www.tuletee.ee/helikristallid.html

Sissepääs annetuslik, koguduse töö heaks.

Vooremaa