Heategevusprojekt Lapsed kooli! stardib neljapäeval

Eesti Lasterikaste Perede Liit (ELPL) viib läbi heategevusprojekti Lapsed kooli!, mille eesmärgiks on koguda koolitarbeid lasterikaste perede toetamiseks, teatas liit.

Koolitarvete kogumispäevad toimuvad augustikuu teisel nädalalõpul ning kaasavad kokku üle 350 vabatahtliku, kelle abil viiakse nelja päeva jooksul läbi aktsioon 39-s Selveri kaupluses. Kampaaniasse on kaasatud 18 kauplust Tallinnast ja Harjumaalt, 4 kauplust Tartust, 3 kauplust Pärnust ning 14 kauplust mujalt Eestist. Jõgevamaal toimub aktsioon Põltsamaa Selveris ja Jõgeva Selveris.

Eesti Lasterikaste Perede Liidu vabatahtlikud on kõikides maakondades jagamas infot ja kogumas annetusi 10.-13. augustini, neljapäevast reedeni kell 16.00-19.00 ning laupäevast pühapäevani kell 11.00- 15.00. Kui olete valmis vabatahtlikuna koolitarvete kogumisaktsioonis kaasa lööma, saate ennast registreerida veebilehel http://www.lasterikkad.ee/tule-vabatahtlikuks-3/

Eesti Lasterikaste Perede Liidu presidendi Aage Õunapi sõnul on sügis paljude perede jaoks pingeline aeg, sest kooli alguse puhul langeb pere eelarvele keskmisest suurem koormus. “Selleks, et valmistada lastele rõõmu kvaliteetsete koolitarvetega kutsungi kõiki inimesi märkama ning annetama koolitarbeid. Korraldajatel on hea meel nii väikese kustukummi, vihiku, kui ka kallimate koolitarvete üle,“ lisas president.

Igas piirkonnas kogutud asjad lähevad jagamiseks just selles maakonnas elavate perede vahel ning annetatud esemed jagavad ELPLi liikmed laiali hiljemalt septembrikuu esimestel nädalatel.

Koolitarvete kogumisaktsioon Lapsed kooli! toimub Eesti Lasterikaste Perede Liidu ja Selveri eestvedamisel juba kaheksandat korda. Eelmisel aastal koguti vabatahtlike kaasabil kokku 45 668 ühikut erinevaid koolitarbeid.

Vooremaa