Heategevuslik Teatejooks neljapäeval Jõgeval

Sel neljapäeval 11. mail tuleb 25 paigas üle Eesti kokku rekordiliselt ligi 12 000 last, et joosta kaheteistkümnendat korda toimuval Teatejooksul. Jõgeval Suurel tänaval kell 14 algava Teatejooksu avab Jõgeva linnapea Raivo Meitus, teatasid jooksu eestvedajad.

Jooksul osalemisega kutsuvad lapsed kõiki üles mõtlema liikumisvõime kaotanud lastele, kelle ravi heaks saab annetada, helistades numbril 900 7777 (kõne hind 7 eurot). Tallinnas avab Teatejooksu president Kersti Kaljulaid.

Teatejooksu ühe eestvedaja Erik Pallase sõnul jookseb tänavu rekordarv lapsi. “Teatejooksu idee on anda noortele võimalus tunda rõõmu liikumisest ja tervislikest eluviisidest ning samal ajal õpetada neile ka heategevuse olulisust. Meil on hea meel, et Teatejooks on paljude noorte jaoks juba iga-aastane traditsioon, kus oma osalemisega moraalne panus nende eakaaslaste ravi jaoks, kes on õnnetu juhuse või haiguse läbi liikumisvõime kaotanud,” lausus Pallase.

Teatejooks on Eesti suurim laste- ja noortespordiüritus. Teatejooks toimub kaheteistkümnendat korda juba sel neljapäeval korraga 25 Eesti paigas. Esmakordselt joostakse Muhus, Peetris, Tõrvas, Värskas ja Viimsis.

Teatejooksu avab Tallinnas Kadrioru lossi ees pargis president Kersti Kaljulaid. Tartu jooksu avab Tartu linnapea Urmas Klaas, ka mitmetes teistes linnades viivad jooksu avamise läbi kohalikud juhid. Laste soojendusvõimlemist juhendavad mitmed tuntud sportlased, näiteks kergejõustiklane Ksenija Balta, triatleet Ain-Alar Juhanson, kahevõistleja Kristjan Ilves jt. Teatejooksul võitjaid välja ei selgitata, oluline on osavõtt.

Lapsed juhivad oma jooksuga tähelepanu annetamisvõimalustele. Tänavuse jooksu fookuses on 8-aastase Aleksei ja 17-aastase Matsi ravi toetamine. Mats on varem ka ise teiste laste aitamiseks Teatejooksul osalenud, kuid kolm aastat tagasi kaotas ta südame seiskumise tõttu nii liikumis- kui ka nägemis- ja kõnevõime. Aleksei kaotas liikumisvõime sügisel põetud raske haiguse tagajärjel. Mõlemad vajavad paranemiseks taastusravi tavapärasest suuremas mahus. Teatejooksu toetajate abiga toetatakse laste järjepidevat ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsiooni Keskuses (HNRK). Kolmandik kogutud summast läheb teiste liikumisvõimetute laste ravi toetuseks HNRKs.

Liikumisvõime kaotanud laste ravi Haapsalu Neuroloogilises Rehabilitatsioonikeskuses saab toetada, helistades aastaringselt avatud heategevusnumbril 900 7777 (ühe kõne hind on 7 eurot).

Teatejooksu korraldab spordivõistluste korraldamise ja sportlaste esindamisega tegelev MTÜ Tallinnmeeting. Teatejooksu suurtoetaja on AS Kalev, toetajad Kultuurkapital, Tallinna linn, Tartu linn, Rademar ja Eesti Kergejõustikuliit.
Vooremaa