Heategevuslik looduseteemaline mälumängusari alustab uut hooaega

Juba 7. septembril alustab uut hooaega populaarne looduseteemaline mälumängusari, mille abil kogutakse annetusi linnukaitseliste talgute korraldamiseks. Mängud hakkavad toimuma Tartu loodusmaja saalis kaks korda kuus neljapäeviti algusega kell seitse õhtul. Uuendusena lisandub igale mängule üks lühiettekanne põnevast linnumaailmast looduseuurija silmade läbi, teatas Eesti Ornitoloogiaühingu kommunikatsiooni spetsialist.

Mälumängusarjas otsitakse vastust kahekümnele küsimusele. Küsimused käsitlevad loodust laiemalt ja ei keskendu ainult lindudele. Võistkonna suuruseks on maksimaalselt 6 liiget. Võistkonnad võivad olla moodustunud juba enne mängu, kuid võimalus on moodustada võistkond ka kohale tulnud mänguhuvilistest. Küsimused koostab ja kannab ette Urmas Abel Eesti Ornitoloogiaühingust. Mängus peetakse küll üldist hooaja punktiarvestust, kuid vabalt võib osaleda vaid ühes mängus ja ka auhindu jagatakse igas mängus.

“Mälumängud on just selline koht, kus inimesed saavad midagi enamat kui hetkeemotsioonid, sotsialiseerumine ja oma teadmiste proovile panek,“ rääkis mälumängusarja peakorraldaja Urmas Abel. “Nad saavad otseselt panustada linnukaitseliste talgute korraldamisse seda nii rahalist annetust tehes kui ka osaledes.”

Mälumängusarjas kogunenud annetuste toel korraldatakse kahed talgud. Esimesed talgud toimuvad juba septembrikuu lõpus Soontaga looduskaitsealal ja selle ümbruses ning selle fookuses on kriitilisse seisu sattunud kassikakk. Talgute käigus selgitatakse välja, kus elab Võrtsjärve kassikakk, püütakse üles leida Põru must-toonkure pesa ja Soontaga kanakull. Teised talgud toimuvad oktoobris Võrumaal ja nende talgute vapilind on must-toonekurg.

Mälumängusari kasvas välja 2012. aasta linnu projektist ning on läbi aastate osutunud väga populaarseks. Keskmiselt on igas mängus ligi 80 mängijat ja 25 võistkonda. Mälumängude korraldamisega kogutud annetuste toel on varasemalt puhastatud Karula rahvuspargis must-toonekure toitumisoja ja otsitud ohustatud röövlindude pesi Järvamaalt. Mälumängude sarja korraldamist on tunnustatud kahe Keskkonnakäpa auhinnaga.

Mängude läbiviimist toetavad Eesti Ornitoloogiaühing ja Tartu Loodusmaja, peaauhinnaga toetab Viru Folk.

http://www.eoy.ee/malumang
Sündmus Facebookis: https://www.facebook.com/events/112340926150053/
Vooremaa