Go Bus paigaldab bussidesse Eestis ainulaadsed meediaserverid

Go Bus alustab järk-järgult maakonnaliinide bussidesse uute ja kaasaegsete meediaserverite paigaldamisega, et reisijatel oleks võimalik vaadata filme ja kasutada meediaserveri sisu oma mobiilseadme kaudu, teatas ettevõte.

Go Busi meediaserverid erinevad tavapärastest busside ja lennukite istmete seljatugedesse paigutatud ekraanidega lahendustest selle poolest, et esimest korda Eestis on reisijatel võimalik vaadata filme ning kasutada meediaserveri sisu kas oma mobiiltelefoni, tahvelarvuti või sülearvuti kaudu.

“Kiire internetiühenduse võimalus bussides on juba ammu elementaarne, ent nüüd astume veel ühe sammu ning pakume omalt poolt inimestele ka kvaliteetse sisu nautimise võimalust,” ütles Go Busi arendusjuht Kaur Sarv. “Meediaserverite kaudu saab vaadata üle 20 filmi, kuulata muusikat, lugeda raamatuid, mängida mänge ja kasutada internetti täpselt samamoodi nagu kaasaegsetes lennukites.”

Mõeldud on ka lastega reisijatele – valikust leiab nii anima- kui ka lastefilme. Esimesena võtab Go Bus uued meediaserverid kasutusele Hiiumaa kaugliini bussides. Samuti paigaldatakse meediaserverid novembrist alustavatesse Tallinna-Tartu kaugliini bussidesse.

“Go Bus on kaasaegne ja arenev ettevõte ning seetõttu soovime klientidele pakkuda võimalikult kvaliteetset reisimisvõimalust, mille lahutamatu osa on tänapäeval võimalus mugavalt tööd teha ning sõidu jooksul head meelelahutust nautida,” lausus Sarv. “Seetõttu otsustasime valida reisijate jaoks kaasaegse ja paindliku lahenduse, mille abil on võimalik just isiklike seadmetega internetis käia ja filme vaadata.”

GoBus’i Wi-Fi lahendus on tehtud koostöös idufirmaga RebelRoam, mis tegeleb mobiilandmeside optimeerimisega, et tagada reisijatele võimalikult sujuv ja hea kvaliteediga internetiühendus. Lahendus võimaldab tavapärasest kuni kolm korda rohkem üheaegseid Wi-Fi kasutajaid viisil, et ühendus pole ülekoormatud.

Bussidesse paigaldatud meediaserverid ja kasutajate programmid on tootnud Hispaania ettevõte Azimut ning tulevikus on Go Busil plaan neid lisada veel teistelegi Eesti kaugliinidele.

Vooremaa