G4S turvatöötaja peatas Põltsamaal roolijoodiku

Teisipäeva hommikul märkas G4S turvatöötaja Põltsamaal asuvas tanklas üht silmnähtavas alkoholijoobes sõidukijuhti, pidas ta kinni ja hoidis roolijoodikul politsei saabumiseni silma peal. Turvatöötaja kiire sekkumine hoidis ära järjekordse roolijoodiku sattumise liiklusesse, teatas turvafirma G4S Eesti kommunikatsioonijuht.

Teisipäeva 31. jaanuari hommikul kella kuue ajal sõitis Kuningamäe tanklasse hele Audi, millest väljunud 26-aastane meesterahvas küsis tanklas olnud G4S patrullekipaaži turvatöötajalt, kus rehve saab pumbata. Seejärel tegi meesterahvas sõidukiga väikese manöövri ja viskas autost välja õllepurgi.

Turvatöötaja pidas vajalikuks sekkuda: “Küsisin temalt, kes roolis on. Vastas, et Viljar. Küsisin, kus Viljar on ja tema ütles, et Viljar läks nurga taha vett välja laskma. See aga oli ilmselge vale ja meesterahvas oli silmnähtavalt joobes. “Ta haises alkoholi järele,” lisas turvatöötaja, kes teavitas juhtunust kohe politsei välijuhti.

Politseinike saabumist oodates palus turvatöötaja meesterahval toolile istuda ja oodata. Kuna napsitaja liigutused olid omajagu aeglased, siis ei osutanud ta ka suuremat vastupanu. Vestluses turvatöötajaga tunnistas ta et oli joonud Soome viina ja võtnud ka mingit rohtu.

Politsei saabudes keeldus meesterahvas alkomeetrisse puhumisest ja tunnistas, et oli tarbinud narkootikume. Ametivõimud viisid mehe kainenema, tema joove selgitatakse välja ekspertiisis.

Turvatöötaja, kes 26-aastase roolijoodiku kinni pidas on alates 2001. aastast aktiivne abipolitseinik.

Vooremaa