Felixi uues ketšupis on vähendatud soola- ja suhkrusisaldust

Felixi tomatiketšupite sarja lisandunud uues Felixi tomatiketšupis on soola ja suhkrut vähendatud 30 protsendi võrra, mistõttu sisaldab toode vähem kaloreid. Sama hea rikkalik tomatiketšupi maitse on saavutatud veelgi suurema tomatisisaldusega, teatas ettevõte.

“Varjatud kujul toidusedelis sisalduvate suhkru- ja soolakoguste vähendamine on aktuaalne teema nii terviseteadlikule ja sportlikku elusviisi järgivatele inimestele kui ka lapsevanematele. Niisama aktuaalne on see ka toiduainetööstusele, kes liigub üheskoos tarbija eelistustega,” ütles Põltsamaa Felixi turundusdirektor Marek Viilol.

Tema sõnul on uus vähendatud soola- ja suhkrusisaldusega tomatiketšup näide mõistlikust ja teadlikust suhkru ja soola tarbimisest. “Oluline ei ole suhkrust ja soolast täielikult loobuda, vaid kasutada neid teadlikult ja mõistlikus koguses. Vaatamata kergemale retseptile on uus tomatiketšup maitselt sama rikkalik ja maitsev nagu Eesti müüduim ketšup – Felixi tomatiketšup, sest vähendatud suhkru ja soola asemel on kasutatud rohkem tomateid, ” lisas Viilol.

Lisaks soola ja suhkru vähendamisele muudab Viiloli sõnul uue ketšupi veelgi tervislikumaks suurem kogus tomateid, sest nendes sisalduvad lükopeenid on ühed tugevamad looduslikud antioksüdandid. Lükopeenid võitlevad enneaegse vananemise vastu,
avaldavad positiivset mõju meeste tervisele ning vähendavad erinevatesse haigustesse haigestumiste riski.

“Teadlased on märganud positiivset mõju haiguste ennetamisel just töödeldud tomatitel, mida kasutatakse tomatiketšupites ja tomatikastmetes, mis omakorda omavad kõrget lükopeenide taset. Samuti aitavad töödeldud tomatid lükopeenidel 2,5 korda kergemini kehas imenduda, muutes tomatiketšupi eriti tervislikuks,” lisas Viilol.

Felixi Eestis müüdavasse ketšupisarja kuulub ka mahepõllumajanduslik Felixi ökoloogiline tomatiketšup, mis on mõeldud mahetooteid eelistavatele tarbijatele ja valmib orgaaniliselt kasvatatud tomatitest. Toode on märgistatud mahemärgiga, mis aitab tarbijal eristada poeletil mahedalt kasvatatud toitu tavatoodetest.

“Ketšupi turuliidri ja -arendajana soovime pakkuda tarbijatele võimalikult laia valikut ning toetada inimeste pürgimist tervise ja elukvaliteedi paranemise poole, hoides ja jälgides samas oma tootesarjades maitsete ja tervislikkuse tasakaalu,” märkis Viilol.
Põltsamaa Felix on kõige laiema toiduainete valikuga toiduainetetootja Eestis, tootes ja turustades ligi 300 toodet kaheksa erineva kaubamärgi all.
Vooremaa