Esmaspäeval algab üleriigiline üritusterohke Ühisnädal

Esmaspäeval, 23. novembril algab üleriigiline Ühisnädal, mis toob kõikidesse Eesti maakondadesse hulganisti põnevaid sündmusi. 29. novembrini kestval nädalal tehakse kõike seda, mis väärtustab koosloomist ja kogukondlikku ettevõtmist, teatasid korraldajad.

Ühisnädala ürituste seast leiab näiteks maakondlikke kodanikuühenduste konverentse, tublimate tunnustusüritusi, talguid, kärajaid, filmiõhtuid, MTÜde avatud uste päevi, kodanikuühenduste ümarlaudu, erinevad õpitube ja vabatahtliku tegevusega seotut. Ühisnädala jooksul toimuvad ka mitmed foorumid ja kohtumised, kus saab nii kuulata kui ka ise aktiivselt kaasa rääkida kodanikuühiskonda puudutavatel teemadel. Ühisnädala programmiga, kus on pea 200 sündmust saab tutvuda veebiaadressilt www.uhisnadal.ee.

Ühisnädala üks korraldaja Kadri Pau Tartu Ärinõuandlast: “Nädala jooksul toimuvate ettevõtmistega soovime tuua esile kodanikuaktiivsuse erinevaid vorme ja rõhutada, et oluline on nii vabatahtlike päästjate tegevus, küla- ja linnaasumite eestvedajate entusiasm kui ka lastele ja noortele pakutav huviharidus ja vaba aja veetmise võimaluste loomine. Kodanikuühenduste tegevus on eriilmeline ja seda näitab kogu Ühisnädala programm.”

Paljudes Eesti maakondades antakse sel nädalal välja tunnustusi kogukonnas aasta jooksul positiivset muutust loonud mittetulundusühendusele ja inimesele, kes pälvivad ka aunimetuse “sädeinimene”, “vabakondlane” jt. Lisaks otsitakse Ühisnädalal pea kõikides Eesti maakondades “Eesti tulevikulugu”, mille eesmärgiks on, et võimalikult paljud eestimaalased
mõtleksid ühiselt, milline on riik, kus tahame elada 25 aasta pärast. Eesti tulevikulugu sünnib kodanikualgatuse korras ja unistada võivad kõik, kellel on tahtmist ja keda ei jäta ükskõikseks meie riigi tulevik.

Ühisnädalal osalevad ka aktiivsed noored, kes viivad “Noorte osaluskohvikutes” sündinud ideid maavalitsustesse, et üheskoos arutada, kuidas elu oma maakonnas paremaks muuta ja noorte häält kuuldavamaks teha. Maavanematega kohtumised leiavad aset Hiiumaal, Saaremaal, Lääne-Virumaal, Ida-Virumaal, Järvamaal, Jõgevamaal ja Võrumaal.

Ühisnädal on kodanikualgatust ja kodanikuühiskonda tutvustav nädal, mis toimub kolmandat korda ja leiab aset novembrikuu viimasel nädalal 23. – 29. novembril, kodanikupäeva lähistel ning mida korraldavad maakondlikud arenduskeskused koostöös Kodanikuühiskonna Sihtkapitali, külaliikumisega Kodukant ja teiste arvukate partneritega. 2014. aastal viidi Ühisnädala raames läbi 200 sündmust, millest võttis osa ca 10 000 inimest. Need sündmused toimusid igas maakonnas ja neid korraldas kokku üle kuuekümne organisatsiooni.

Lisainfo ja Ühisnädala programm: www.uhisnadal.ee
Vooremaa