Esmakordselt seilab Peipsil kümme päeva kestev järvefestival

Vahemikus 7.-16.juuli peetakse I Peipsi Järvefestival, mille ajal sõidab lodi Jõmmu koos vabatahtliku saatelaevastikuga Peipsi kui Euroopa ühe suurima järve põhjaosast lõunasse, teatas MTÜ Peipsimaa Turism.

Teekond algab Vasknarvas ja lõpeb Võõpsus. Festival peatub iga päev uues sadamas. Maabudes kümne päeva kestel mitmekesise kultuurilaadungiga erinevates Peipsi sadamates, tutvustab järvefestival Peipsit tavapärasest märksa põnevamal moel. Igaüks on oodatud festivaliprogrammist osa võtma ja vabatahtlikud veesõidukid on oodatud kaasa sõitma.

Sihtsadamas viiakse terve päeva kestel läbi Peipsi järve kultuuripärandit ja loodust ning Eesti pärimusmuusikat tutvustavaid õpitubasid, laevasõite järvele ja kontserte. Kohalike kogukondade toel pakutakse külastajale piirkonna maitseelamusi ning tutvustatakse traditsioone ja kombeid.

Õhtustel kontsertidel astuvad lodjalaval üles nii kohalikud muusikud kui külalised kaugemalt. Näiteks 7. juulil esineb Vasknarva linnuses Kiiora, 8. juulil tuleb Rannapungerjal Tuletorni kontsert, 9.juulil Mustvees Mustvee linna päeva, esineb Svjata Vatra, 10. juulil saab Kallastel kuulata Silver Seppa, 11. juulil Kolkjas  Svjata Vatrat ja 12. juulil Piirissaarel Ruslani romantikakontserti. 13. juulil esineb Mehikoormas Kotermann, 14. juulil Värskas Lobotka – Nedsaja küla bänd, 15. juulil Räpina sadamas Äge Brass ja 16. juulil peetakse Võõpsus Võõpsu kalameeste päeva.

Õhtused kontserdid on tasuta, väljaarvatud Tuletorni kontsert ja Mustvee linna päevade kontsert.
Kolmel päeval liitub Peipsi järvefestival teiste kohaliku elu suursündmuste – Rannapungerja Tuletorni kontsertide, Mustvee linna päeva ja Võõpsu kalameeste päevaga. Sellistel puhkudel lodjal eraldi õhtust kontsertprogrammi ei toimu.

Järvefestivali raames toimub ka kaks regatti, mis ootavad sportlasi proovima Peipsi laineid ning vaatajaid kaasa elama: 9.-10. juulini peetakse Peipsi VII Regatt Kallaste sadamas. Osalevad klassid: Optimist, Lutš. 15. juulil tuleb Räpina I Regatt Räpina sadamas, sinna võivad osalema tulla kõik. Festival kutsub kaasa sõitma huvilaevu, purjekaid, kajakke, surfilaudu ja teisi veesõidukeid, kel Peipsil liiklemine lubatud. Kui vabatahtlikus saatelaevastikus on vabu reisijakohti, saavad festivaliga kaasa sõita ka need huvilised, kel endal paati ei ole.
Peipsi Järvefestivali kohta saab rohkem infot: www.peipsifestival.ee
Vooremaa