Ennustame Eestile sünnipäevaks ilma

Keskkonnaagentuur ja riigi ilmateenistus kutsuvad kõiki ilma- ja loodusehuvilisi ennustama, milline on Eesti Vabariigi sünnipäeval ehk 24. veebruaril kell 12 Eesti keskmine õhutemperatuur, teatas keskkonnaagentuuri kommunikatsioonijuht.

Ilma on oodatud ennustama kõik huvilised olenemata nende asukohast, vanusest, soost või muudest parameetritest. Vaatame, kui hästi me oma kliimat tunneme ning oskame seda ette ennustada!

Oma ennustuse saab iga huviline kirja panna keskkonnaagentuuri või riigi ilmateenistuse Facebooki lehel, ennustuse temperatuuri palume juurde märkida 0,1-kraadise täpsusega. Oma ennustusi saab teha ja postitada kuni 23. veebruari keskpäevani. Kõigi õigesti ennustajate vahel loosib keskkonnaagentuur välja kingipaki. Võitjad tehakse teatavaks 27. veebruaril.

Eesti keskmine temperatuur arvutatakse välja aritmeetilise keskmisena järgnevalt loetletud 25 ilmajaama andmete põhjal: Tallinn-Harku, Heltermaa, Jõgeva, Jõhvi, Kihnu, Kunda, Kuusiku, Narva, Lääne-Nigula, Pakri, Pärnu-Sauga, Ristna, Roomassaare, Ruhnu, Sõrve, Tartu-Tõravere, Tiirikoja, Tooma, Türi, Valga, Viljandi, Vilsandi, Virtsu, Väike-Maarja, Võru.

Keskkonnaagentuuri Facebooki leht: https://www.facebook.com/Keskkonnaagentuur/
Eesti Ilmateenistuse Facebooki leht: https://www.facebook.com/eesti.ilmateenistus/
Head ennustamist!

Vooremaa