Elroni rongid täituvad teaduskatsetega

Teadlaste Öö Festival toob Tallinna-Tartu liinile AHHAA Teadusteatri kõige populaarsemad katsed, teatas ettevõte.

“Tallinna ja ülikoolilinna Tartu vahel sõitvates rongides saab Teadlaste Öö Festivali nädalal vaadata teadusteatrit. AHHAA on Elroni pardal kolmel päeval, pakkudes eriilmeliste teaduskatsetega põnevat vaatemängu ja võimalust veeta sisukalt reisiaega,” ütles Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mai Vahtrik.

“AHHAA Teadusteatri eesmärk on tekitada inimestes uudishimu. Eriti tahame oma etendustega äratada noorte hulgas huvi teaduse ja teadmiste vastu,”ütles Teadlaste Öö Festivali peakorraldaja Riina Nõupuu. “Elroni rongides on alati rahvast, eri vanuses inimesi ja piisavalt ruumi teaduskatsete tegemiseks. AHHAA Teadusteater ootab publiku hulka nii vanu tuttavaid, kuid loodab etendustega rongis tutvustada teaduskatseid veel suuremale hulgale inimestele,” lisas Riina Nõupuu.

Teadlaste Öö Festivali rongides toimuvateks etenduseks on AHHAA välja valinud oma kõige menukamad teaduskatsed, mis käsitlevad nii füüsikat ja keemiat kui ka õhku ning vett.

AHHAA Teadusteatrit saab jälgida reisidel:Tartu-Tallinna liinil

Esmaspäeval, 26. septembril kell 8:46 Tartu-Tallinna reis
Kolmapäeval, 28. septembril kell 13:17 Tartu-Tallinna reis
Reedel, 30. septembril kell 8:46 Tartu-Tallinna reis
Tallinna-Tartu liinil
Esmaspäeval, 26. septembril kell 12.42 Tallinna-Tartu reis
Kolmapäeval, 28. septembril kell 16.35 Tallinna-Tartu reis
Reedel, 30. septembril kell 12.42 Tallinna-Tartu reis
Tänavu 26.–30. septembrini toimuv Teadlaste Öö Festival on läbi aegade suurim teadusfestival Eestis. Festival programmis on rohkem kui 900 sündmust. Festivali eesmärk on näidata, et teadus ümbritseb meid kõikjal ning seeläbi innustada noori teadushuvilisi oma eesmärke ellu viima. Lähemalt:teadlasteoo.ee.

Eesti Liinirongid AS on kaubamärgi Elron (www.elron.ee) all tegutsev riigile kuuluv ühistranspordiettevõte, mis pakub Stadler FLIRT elektri- ja diiselrongidega reisijaveoteenust kõigil Eesti siseriiklikel rongiliinidel.

Vooremaa