Elron sai 13 uut vedurijuhti

Täna võeti pidulikult Elroni tööperre vastu 13 uut Tallinna tehnikakõrgkoolis vedurijuhi kutse omandanud noort juhti, teatas ettevõte.

“Tänaseks on kõik 13 eelmisel sügisel Elroni tellimusel Tallinna tehnikakõrgkooli astunut oma õppe läbinud ja maanteeameti väljastatava vedurijuhi loa kätte saanud,” ütles Elroni liikluskorralduse juht Pille Pärnjõe. “Stažööriaja lõppedes sooritavad nad lisasertifikaadi saamiseks teooria- ja sõidueksami, mille edukas läbimine tähendab juba iseseisva liinisõidu õigust – täna julgen loota, et esimesed uued rongijuhid lähevad iseseisvalt liinile umbes 20. juulist.”

Pärnjõe sõnul koosnes vedurijuhiõpe kahekuulisest auditoorsest õppest Tallinna tehnikakõrgkoolis, neljakuulisest õppest depoos ja rongikabiinis õpilasena ning neljakuisest stažööriajast.

“Eelmisest sügisest hakkas Elronile rongijuhte koolitama Tallinna tehnikakõrgkool, mis on ainus kool Eestis, mis raudteega seotud koolitust pakub,” lisas Pille Pärnjõe. “See on muuseas üks väheseid erialasid, kus edukale lõpetajale on töö garanteeritud – kõik mullu sügisel õpet alustanud noored juhid on täna Elroni palgal.” Tallinna tehnikakõrgkool avab uue vedurijuhtide kursuse eeloleval sügisel.
Vooremaa