Elron lisas sõiduplaanidesse rattainfo

Kavandades rongisõitu, saab nüüd internetist järele vaadata, kas jalgrattale on piisavalt ruumi. Elroni sõiduplaani otsing sai sel nädalal täienduse, mis annab infot, millistel reisidel on ratta kaasavõtmine mugavam, teatas Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht.

“Jalgrattahooaeg on alanud ja rattureid on ka rongides iga päevaga rohkem. Et kliente paremini teenindada, oleme loonud vahendi, mis aitab rattaga reisijatel informeeritumaid valikuid teha. Anname reisijatele teada, millistes rongides on ratta kaasavõtmiseks eeldatavalt rohkem ruumi ning millistel juhtudel soovitame kaaluda mõne teise väljumise kasutamist,” rääkis Elroni kommunikatsiooni- ja turundusjuht Mai Vahtrik.

“Kindlasti soovime toetada keskkonnasõbralikke liikumisviise, sealhulgas jalgrattasõitu – seda enam, et rong on ainus ühistranspordivahend, millega saavad ratturid kiirelt ja mugavalt pikemaid vahemaid läbida. Saame reeglina pakkuda 10 rattakohta rongi kohta ning kuna puhkuste hooaeg annab kõigile võimaluse olla rohkem oma aja peremees, pakume rattaga liiklejatele täpsemat infot enda reiside tegemiseks aegadel, mil rongis on rohkem ruumi.”

Elroni sõiduplaani otsingusse lisatud info rattaga rongireisijatele põhineb Elroni seniste reiside statistikal ja võtab arvesse ka konkreetset nädalapäeva, erisusi reisimistes suuremate pühade ajal, samuti Elronile oma reisist teada andnud ratturite rühmade liikumist.

“Kuna tegemist on statistikal põhineva informatsiooniga, on prognoosimatud olukorrad siiski võimalikud. Kõik jalgratturite grupid, kes osa oma teekonnast rongiga sõita plaanivad, aitavad enda ja kaasreisijate sõidumugavusele palju kaasa, kui oma reisiplaanide osas eelnevalt aadressil info@elron.ee ühendust võtavad,” soovitas Mai Vahtrik.

Elroni kodulehele (elron.ee) tehtud täiendused rattaga reisijatele kuvatakse sõiduplaani otsingus rattamärgi kujul. Rattamärk asub iga reisi juures ja võib olla kas roheline, kollane või punane. Roheline rattamärk kuvatakse, kui reisil on rattakohti reeglina saadaval, kollane, kui rattakohti võib nappida. Punasega on märgitud populaarsed reisid, mille puhul rattaga sisenemine ei ole soovitatav. Õige info saamiseks on oluline sisestada ka planeeritava reisi kuupäev. Enamasti on rattaga reisimiseks rohkem ruumi päevasel ajal sõitvates rongides.

Eesti Liinirongid AS on kaubamärgi Elron (www.elron.ee) all tegutsev riigile kuuluv ühistranspordiettevõte, mis pakub Stadler FLIRT elektri- ja diiselrongidega reisijaveoteenust kõigil Eesti siseriiklikel rongiliinidel.

Vooremaa