Eksminister nimetas põllumajandust strateegiliseks valdkonnaks

Endine põllumajandusminister ja praegune riigikogu esimene aseesimees Helir- Valdor Seeder nimetas II Vooremaa konverentsil põllumajandust strateegiliseks alaks ja ühtlasi üheks osaks kultuurist.

Helir- Valdor Seeder märkis, et strateegilise koguproduktiga seotud statistikat vaadates on põllumajanduse osatähtsus väiksem kui näiteks turismil, kuid sellest järelduste tegemine oleks ennatlik. „Me ei saa ju kehaosade tähtsust hinnata nende kaalu järgi. Jäse kaalub ju märgatavalt rohkem kui aju.”

Seederi sõnul on põllumajandus strateegiline valdkond ja ka üks osa rahvuskultuurist. „Põllumajandusest sõltuvad riigi kaitsevõime, asustus, inimeste toitumistavad, tervis jne, „ lausus ta.

Seeder nimetas Eesti põllumajandust üheks innovaatilisemaks ja teaduspõhisemaks majandusharuks.

Konverentsil ettekandega esinenud Eesti Tõusigade Aretusühistu nõukogu esimees Urmas Laht ütles, et praeguses olukorras, mil väga valusaks probleemiks on  sigade Aafrika katk, aitaks Eesti seakasvatust päästa, kui tarbijad ostaksid ennekõike eestimaist sealiha ega läheks kaasa kampaaniatega, kus pakutakse odavat välismaist toitu.

Jaan Lukas