Eilsed rahepallid lõhkusid sõidukite ning hoonete katuseid

Eile Lõuna- ning Kesk-Eestis alla sadanud rahepallid põhjustasid tugevaid kahjustusi nii sõidukitele kui ka hoonetele. If Kindlustusele on praeguseks teada antud 31 kaskokahjust ning 13 varakahjust, enim said kannatada katused, teatas If Kindlustuse kommunikatsioonijuht.

Klientide kirjelduste järgi olid rahepallid kuni 6 cm läbimõõduga ning kohati läbistasid katusematerjali.
31-st rahe põhjustatud kaskokahjust toimusid 29 Tartumaal, üks Viljandimaal ning üks Jõgevamaal. Enamasti said kannatada sõidukite katused ja kapotid. Samas esines ka üksikuid juhtumeid, kus rahe purustas sõidukite klaase.

Varakahjudest on Ifile praeguseks teada antud 13 korral, neist 11 leidsid aset Tartumaal, üks Viljandimaal ning üks Põlvamaal. Enim tekitas rahe vigastusi hoonete katustele, kuid esines ka akende ja kasvuhoone klaaside purunemisi ning kannatada sai ka muu hoovis olev vara.

Eilse rahega seotud kahjuteateid tuleb kindlustusele järjest juurde, kuna osad kliendid ei ole veel jõudnud kahjuteadet edastada ning tõenäoliselt on ka neid, kes veel tekitatud kahju avastanud ei ole.
If Kindlustus palub kaskokahju korral mugavamaks ning kiiremaks asjaajamiseks pöörduda otse Ifi koostööpartneri poole, koostööpartnerite nimekirja leiab aadressilt www.if.ee<http://www.if.ee> või helistades kindlustustelefonil 1211.
Vooremaa