Eestimaa Talupidajate Keskliit kutsub talutootjaid konkursile “Parim Talutoit 2016”

Eestimaa Talupidajate Keskliit korraldab tänavu esimest korda “Parim Talutoit 2016” valimise. Parimad tooted valitakse seitsmes erinevas kategoorias, võitjad kuulutatakse välja 30. juulil Jänedal peetavate XXV Eesti Talupäevade raames, teatas talupidajate keskliit.

“Talutoidu konkursi eesmärk on innustada talunikke tegelema tootearendusega, tõstes seeläbi toodete kvaliteeti ja konkurentsivõimet nii Eesti turul kui ka väljaspool,” selgitas Eesti Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm. Tema hinnangul suurendab konkurss eestimaiste talutoodete tuntust ning innustab inimesi talutoitu eelistama, aidates kaasa tasakaalustatud ja tervislike toitumisharjumuste kujunemisele. Parima talutoidu valimine on osa Talupidajate Keskliidu mitmeaastasest märgikampaaniast “Ehtne Talutoit”, mille eesmärgiks on teadvustada ja tunnustada talutoodete kasulikkust ja mitmekesisust.

“Parim Talutoit 2016” selgitatakse välja järgnevates kategooriates:
Parim piimatoode
Parim pagaritoode
Parim lihatoode
Parim sõretoode
Parim keedis
Parim tervisetoode
Parim jook

Hindamiskomisjon valib parimad tooted 15. juulil Tallinnas, kohvikus Kuusk Hernesto. “Parim Talutoit 2016“ hindamiskomisjoni kuuluvad toitumisteadlased, Eesti Peakokkade Ühenduse esindaja, toitlustamisega tegelevate õppeasutuste pedagoogid, ajakirjanikud, kokad, ning toidublogijad. Komisjoni esimees on Eesti Talupidajate Keskliidu peadirektor Kaul Nurm.

Eestimaa Talupidajate Keskliidu algatusel on loodud talutoidu katuskaubamärk “Ehtne Talutoit”, mida kasutab juba üle 60 tootja. “Ehtne Talutoit” tutvustamisel on kasutatud PRIA turuarendustoetust.
Vooremaa