Eesti Ornitoloogiaühing kutsub huvilisi linnutornidesse

Tänavu  toimub tornide linnuvaatluspäev laupäeval 14.mail ja tähistame sellega maailma rändlindude päeva, mis leiab aset mõni päeva varem, 10.mail. 2016. aasta maailma rändlindude päeva peamine teema on pöörata tähelepanu rändlindude illegaalsele jahile ja püügile maailmas, mis mõjutab ka paljude meil pesitsevate liikide arvukust ja käekäiku, teatas ornitoloogiaühing.

Eesti Ornitoloogiaühing kutsub sel puhul kõiki linnuhuvilisi tornide linnuvaatluspäevale. Linnuhuvilisi ootavad sellel päeval vaatlustornides üle Eesti juhendajad, kellega saab koos linde vaadelda ja täiendada oma teadmisi piirkonna linnustikust. Igas tornis peetakse ka liiginimekirja ning selgitatakse välja Eesti linnurikkaim linnuvaatlustorn.

Juhendajaga tornide asukohad, külastusajad jm. leiad EOÜ kodulehelt http://www.eoy.ee/node/930. Linnutorne külastada soovivad huvilised end 
eelnevalt registreerima ei pea. Ilma juhendajata vaatlustornides võib linnuvaatlust ja liiginimekirja teha ka omal käel. Sel juhul tuleb vaatlustulemused edastada koordinaator Thea Permile laupäeval hiljemalt kell 18 e-postiga aadressil thea@tallinna-linnuklubi.ee. Kirja tuleb panna vaatluse koht ja kellaaeg, kohatud liikide nimekiri, vaatlejate nimed või arv ning kontaktisiku telefon.
Vooremaa