Eesti Eriolümpia delegatsioon valmistub Los Angelese maailmamängudeks

Neljapäeval, 25. juunil saab Jõgevamaal Kiigemetsa koolis täies koosseisus kokku 30-liikmeline Eesti delegatsioon, kes juuli lõpus suundub USAsse Los Angelesse osa võtma USA tänavu suurimast spordiüritusest – eriolümpia maailmamängudest, teatas eriolümpia maailmamängude Eesti delegatsiooni juht.

Treeningkohtumisel saavad sportlased teha tõhusa treeningpäeva, tutvuda üksteisega, delegatsiooni liikmetele jagatakse vajalikku infot ning antakse pidulikult üle ka Eesti esindusriietus. Eesti delegatsioon sõidab Los Angelesse 21. juuli varahommikul. 30-liikmelisse delegatsiooni kuulub 20 sportlast, kes esindavad Eriolümpia Eesti Ühendust ühendavas korvpallis, kergejõustikus, iluvõimlemises, bocces ja bowlingus. Erilisena võib välja tuua just ühendava korvpalli turniiril osalemise: ühes võistkkonnas mängivad Eriolümpia sportlased koos tavasportlastega. See on hetkel ülemaailmne trend, et integreerida intellektipuudega sportlasi rohkem tava spordiklubidesse ja ühiskonda. Eesti sportlased on vanuses 15 – 37 ning pärinevad Eesti eri paigust Viljandimaast Võrumaani. Kiigemetsa kooli õpilased tänavu eriolümpiamängudel ei võistle.

Eriolümpia on maailma suurim spordiorganisatsioon intellektipuudega inimestele, kuhu kuulub 4,4 miljonit sportlast 177 riigist. Eriolümpia on ühtlasi ka ülemaailmne sotsiaalne liikumine, mille eesmärgiks on aidata ühiskonnal teadvustada intellektipuudega inimeste võimekust ja väärikust. Eestis juhib eriolümpia tegevust EO Eesti Ühendus (http://eeo.ee).
Vooremaa