Eesti Energia uuenenud äppi saavad nüüdsest kasutada ka ärikliendid

Eesti Energia uuendas oma mobiiliäppi ning pakub nüüd elektritarbimise jälgimise võimalust ka äriklientidele. Uuenduse abil on kõigil klientidel veelgi lihtsam analüüsida oma tarbimisharjumusi, planeerida elektri tarbimist ning seeläbi vähendada oma elektriarvet, teatas ettevõtte meediasuhete juht.

“Eesti Energia erakliendid on mobiiliäppi saanud kasutada juba paar aastat ning tänaseks on aktiivne kasutajaskond lähenemas 20 000-le. Tegeleme pidevalt uute võimaluste arendamisega, et mobiiliäpist veelgi rohkem kasu oleks,” rääkis Eesti Energia energiamüügi Eesti turu juht Jaak Jõgi. “Hiljuti läbiviidud uuringust selgus, et ka meie ärikliendid on äpi poolt pakutavatest võimalustest huvitatud. Nüüd on kõik funktsionaalsused, mis seni on olnud vaid erakliendile, kättesaadavad ka neile.”

Et kogu Eesti on üle viidud kaugloetavatele tunnipõhistele elektriarvestitele, saavad elektritarbijad enda tarbimist planeerida vastavalt elektri turuhinnale. Äpp kuvab järgmise päeva elektri börsihinda ning kasutaja saab oma tarbimist planeerida, ajatades näiteks seadmed tööle siis, kui elektri hind on kõige soodsam. “Iga kilovatt-tund, mis säästetakse tarbides, kajastub otseselt elektriarvel. Elektri tarbimise vähendamise hinnanguline mõju võib arvele olla kuni 10-20 protsenti. Äpp on kasulik abimees oma tarbimise juhtimisel,” selgitas Jõgi.

Eesti Energia mobiiliäppi iseloomustavad lihtsus, selgus ja kasutajasõbralikkus. Avalehele saab iga kasutaja lisada endale meelepärase info: näiteks oma elektritarbimise, arve seisu ning elektri börsihinna. “Nii era- kui ärikliendid saavad äpi avalehele kuvada kõik enda nimel olevad tarbimiskohad. Nõnda on kiirelt ja mugavalt ühes kohas olemas ülevaade kõikide majapidamiste ja ettevõtete elektritarbimisest ja arvetest,” lisas Jõgi.

Uuenenud äpist on võimalik tunnise täpsusega vaadata, kuidas on elektritarbimine ajas muutunud ning võrrelda nädala, kuu või aasta lõikes oma tarbimist. Nii näeb kasutaja täpselt, millist mõju on arvetele avaldanud näiteks leibkonna suurenemine, energiasäästlikumad kodumasinad või kütteperioodi algus.

Nutikat rakendust saavad kasutada kõik Eesti Energia era- ja ärikliendid. Ärikliendid saavad mobiiliäppi sisse logida Mobiil-ID’ga, erakliendid ka viitenumbri ja isikukoodiga.

Vooremaa