Eesti 100 ja Põltsamaa – jalutuskäik sildadel ja arutelu noortekeskuses

Eestil on tulemas suursugune ja ümmargune tähtpäev – aastal 2018 saab Eesti Vabariik 100- aastaseks. Kõik on oodatud seda suursündmust tähistama ning tegema Eestile sel puhul kingitusi. Põltsamaa plaanib EV100 tähistamise siduda Põltsamaa 18 sillaga 30. juunil 2018, teatas linna haridus- ja kultuurinõunik.

Neljapäeval 30. märtsil kell 17 Sauna silla juures Kördiööbiku pargis algab jalutuskäik, vaadatakse üle Põltsamaa 18 silda muuseumi juhi Rutt Tänava juhatusel. Orienteeruvalt kell 18 jõutakse noortekeskusesse ja arutatakse edasi, mis ideed on õhus, mil moel keegi soovib kaasa lüüa ning kuidas koos üritusega EV100 Põltsamaa 18 sillal edasi minna. Põltsamaa valla haridus- ja kultuurinõunik Silja Peters räägib sellest, mil moel Kodanikuühiskonna Sihtkapitali toetab EV100 algatusi, vt ka http://www.kysk.ee/ev100.

Algatusrühma esialgse idee järgi võiks ’EV100 Põltsamaa 18 sillal’ kujuneda üheks toredaks päevaks, kus igal sillal või silla juures toimuks midagi. Seltsid, aktiivsed kodanikud, head naabrid, sõpruskonnad jne on teretulnud käima välja ideid ja ise võtma ette mõne silla juures millegi korraldamise. Läbi on käinud mitmeid mõtteid – näitus, male, sillakohvik, kontsert, tõrvikutega kanuusõit, sildadega seotud lugude vestmine. Mõned tegevused võiksid läbida kõiki sildu – sildade jooks, orienteerumiselementidega mälumäng. Need on vaid mõned esialgsed ideed. Kõik huvilised on oodatud kaasa mõtlema. Sünnipäevast ja kingitustest saab lähemalt lugeda siit: www.ev100.ee<http://www.ev100.ee/
Vooremaa