CV Keskus: Hooajaliste tööpakkumiste arv on rekordkõrgusel

CV Keskus.ee andmetel on hooajaliste tööpakkumiste arv kerkinud rekordtasemele, kasvades eelmise aastaga võrreldes I kvartalis 22,8 protsenti. Tunnipalka pakuvad tööandjad tänavu hooajatöödel alates 2,80 eurost kuni 15 euroni, teatas CV Keskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht.

“Hooajaliste tööpakkumiste arv on kerkinud uutesse kõrgustesse – viimase viie aasta jooksul ei ole mitte kunagi olnud esimeses kvartalis nii palju võimalusi teha hooajalist tööd kui tänavu, ütles Eesti suurima tööportaali CV Keskus.ee Baltikumi kommunikatsioonijuht Henry Auväärt. “Hooajaliste tööpakkumiste arv kasvas aastaga 22,8 protsenti. Ka aprillis oli hooajalisi tööpakkumisi 17,6 protsenti enam kui möödunud aastal samal perioodil.”

Hooajaliste tööpakkumiste arv suureneb Henry Auväärti sõnul tavaliselt aprillikuus ja püsib kõrgel augustikuuni. “Enamasti otsivad tööandjad suveperioodil abilisi klienditeeninduse- ja müügisektoris, mis annab noortele tööotsijatele võimaluse saada esimest hinnalist töökogemust,” lisas Henry Auväärt. “Samuti saavad paljud tööturul juba aktiivsed töövõtjad teenida suveperioodidel endale lisaraha.”

Hooajalisi tööpakkumisi leidub sel aastal lisaks populaarsetele valdkondadele pea kõikides sektorites. “Tehnoloogia kiire areng on mõjutanud ka hooajalisi töövõimalusi ¬– kui varem piirdus hooajatöö suurelt müügi- ja klienditeeninduse sektoriga, siis tänavu on hooajatööd liikunud ka näiteks transpordisektorisse,” selgitas Henry Auväärt. “Kindlasti kasutavad paljud lisaraha teenimisel võimalust pakkuda taksoteenust/sõidujagamist.”

Hetkel leidub CV Keskus.ee tööportaalis 342 hooajalist tööpakkumist, millest 26 protsenti on avaliku palganumbriga. “Hooajaliste tööpakkumiste palgaerinevused on üpris suured – tunnipalka pakutakse alates 2,80 eurost kuni 15 euroni,” lisas Henry Auväärt. “Bruto kuutöötasuna pakuvad tööandjad aga palganumbrit, mis jääb vahemikku 500 kuni 3000 eurot.”

Henry Auväärti sõnul tasuks hooajatöö valikul töövõtjal oma eesmärgid läbi mõelda – kas ajutine töö peaks tooma vaid lisaraha või võiks anda ka kogemusi valdkonnas, kus hiljem püsivalt töötada soovitakse. Noorele annab ajutiselt tööturule sisenemine võimaluse mõista paremini, kas valitud erialal koolitee jätkamine on sobiv või on soov liikuda siiski mõnele teisele erialale. 

CV Keskus.ee ( <http://www.cvkeskus.eewww.cvkeskus.ee) on aastal 2000 loodud Eestis suurim tööportaal, kus leidub hetkel üle 19 000 tööpakkumise Eestisse, Lätti, Leetu, Soome ja teistesse riikidesse.

Vooremaa