Avatud uste päeval näeb võistlusi ja saab ise käed külge panna

Neljapäeval 16. märtsil on Tartu kutsehariduskeskuse Kopli ja Põllu tänava õppekorpuste uksed külalistele valla, sest toimub avatud uste päev, teatas kooli turundusjuht.

Programm algab mõlemas majas kell 11.00 sisseastujate seminariga, kuid päeva jooksul vaatamis- ja kaasaelamist pakkuvaid tegevusi kõigile. Kuna samal ajal toimuvad kooli kutsemeistrivõistlused Aasta tegija 2017, siis on võimalik huvipakkuvaid võistlusi külastada, sest enamik võistlusalasid on pealtvaatajatele avatud. Kindlasti leiavad sel päeval koolis põnevaid tegevusi ja vaatamist nii tulevased õpilased ja lapsevanemad kui ka muidu uudistajad.

Näiteks Kopli õppekorpuses saab kaasa elada tulevaste kokkade, ehitusviimistlejate ja tislerite võistlustööde valmimisele, toitlustusteeninduse kompleksvõistlusele ja teistele. Juuksurite
võistlustöid demonstreeritakse showl, kondiitri- ja pagaritooted ning rätsepatööd seatakse aga näitamiseks välja. Turismierialade võistlustöödest on samuti avatud näitus. Põllu tänava õppekorpuses soovitame vaadata keskkonnatehnika lukkseppade võistlust ning kaasa elada autotehnikute situatsiooniülesande lahendamisele, milleks on pimedal maanteel autorehvi vahetus.

Lisaks sellele on avatud mitmed töötoad, kuhu saab sisse astuda, proovida ja õppida mõne uue oskuse. Kopli õppekorpuses on näiteks võimalik õppida kokteilide või siidilillede valmistamist ning proovida oma kätt ja teadmisi IT ja bürootöö alal. Põllu tänava majas leiab tegevusi lausa kaheksas tehnika-, metalli- ja autovaldkonna töötoas ning mängida saab ka logistika- ja äristrateegia mängu Targem kui gümnaasium.

Avatud uste päeva programmist leiab ka toiduteatri etteaste, mängida saab orienteerumismängu ning kohale on lubanud tulla ka õpilasfirmad. Valikuid aitab teha karjääriseminar “Aga mina ei tea veel, mida ma õppida tahan”. Kogu päeva programmiga on võimalik tutvuda: www.khk.ee/ataup/

Avatud uste päeval võetakse vastu ka sisseastumisdokumente. Kevadine vastuvõtt toimub kuni 22. märtsini iga päev kella 9.00 – 15.00 või e-keskkonnas.

Vooremaa