Avatud talude päevale on Jõgevamaalt registreerunud neli talu

Teine üleriigiline avatud talude päev toimub pühapäeval, 24. juulil, Jõgevamaalt on sinna juba registreerunud neli talu, neist kolm osalesid ka mullu.

Jõgevamaalt olaanivad osaleda maasika- ja tomatikasvatusega tegelev Marimarta, teravilja kasvatav Miku talu, aiakujundusega tegelev ning maitsetaimi kasvatav Nurmer Aed ning piimakarja pidav ja rahvuslikku käsitööd pakkuv Tarto talu.
24. juulil toimuvale üle-eestilisele avatud talude päevale on registreerunud juba 100 talu ja põllumajandustootmist.
24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

Praeguseks on enim registreerunuid Harjumaal (19), Pärnumaal (15), Lääne-Virumaal (14), Tartumaalt (10) ja Põlvamaalt (9). Ainsa maakonnana pole talusid registreerunud veel Hiiumaalt. Registreerunute nimekirja leiab http://www.maainfo.ee/?page=3760.

Talud ja põllumajandustootmised saavad enda osalemisest avatud talude päeval anda teada kuni 1. maini meiliaadressil reve@maainfo.ee. Mullu juulis peetud esimesel üleriigilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.
2016. aasta avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, Maamajanduse Infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit.

Üle-eestilise avatud talude päeva algatus sündis maaeluministeeriumi, Maamajanduse Infokeskuse ja Järvamaa avatud talude eestvedajatega koostöös. Avatud talude päevi korraldatakse paljudes riikides üle maailma, näiteks Soomes, Rootsis, Belgias, Suurbritannias, Itaalias, Portugalis, Austraalias, Kanadas, USAs.


Avatud talude päevale saavad talud/põllumajandusettevõtted registreeruda kuni 1.maini · Praeguseks registreerunud talude nimekiri http://www.maainfo.ee/?page=3760
Talud ja põllumajandustootjad on 29. märtsil oodatud Jänedal toimuvale avatud talude päeva ettevalmistavale infopäevale. Lisainfo Maamajanduse Infokeskuse veebilehel<
http://maainfo.ee/index.php?id=3871&page=3394&>.
Vooremaa