Avatud talude päeval osaleb Jõgevamaalt kümme talu ja ettevõtet

Tänavu 24. juulil peetaval teisel üle-eestilisel avatud talude päeval avab oma uksed üle 230 talu ja põllumajandustootmise, Jõgevamaalt on osalejaid kümme. Osalevate ettevõtetega saab alates tänasest tutvuda veebikaardi vahendusel, teatas maaeluministeeriumi avalike suhete osakond.

“Avatud talude päev on tänavu 87 talu ja põllumajandustootja võrra mullusest suurem. Kõigi avatud talude päeval osalejatega saab veebikaardi vahendusel tutvuda ja juba aegsasti valida enda jaoks huvipakkuvamad välja,” ütles maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe. “Praeguse seisuga on teatanud avatud talude päeval osalemisest 234 ettevõtet.”

Ettevõtetega saab tutvuda veebikaardi vahendusel www.avatudtalud.ee<http://www.avatudtalud.ee>. Iga osaleva ettevõtte kohta on kaardil kirjas tegevusvaldkonnad, kontaktandmed ja päeva programm.

24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saavad külastajad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

2016. aasta avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, maamajanduse infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit.
Üle-eestilise avatud talude päeva algatus sündis maaeluministeeriumi, maamajanduse infokeskuse ja Järvamaa avatud talude eestvedajatega koostöös. Avatud talude päeva korraldamist rahastatakse Eesti maaelu arengukavast 2014-2020 ja Euroopa Maaelu Arengu Põllumajandusfondist.

2015. aasta juulis toimunud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.

www.avatudtalud.ee<http://www.avatudtalud.ee>
Avatud talude päev Facebookis (www.facebook.com/events/792255547518477<http://www.facebook.com/events/792255547518477>)
Avatud talude päeva telereklaam https://www.youtube.com/watch?v=ODCXVoqyfp0
Vooremaa