Avatud talud Jõgevamaal ootavad ühte vabatahtlikku

Pühapäeval 24. juulil toimuval üle-eestilisel avatud talude päeval saab esmakordselt osaleda ka vabatahtlikuna. Kokku oodatakse avatud talude päevale appi enam kui 120 vabatahtlikku, Jõgevamaal on vaja ühte vabatahtlikku, teatas maaeluministeeriumi avalike suhete osakond.

“42 avatud talu ja põllumajandustootmist pakuvad tänavu esmakordselt võimalust osaleda avatud talude päeval vabatahtlikuna. See on ainulaadne võimalus tutvuda Eesti põllumajandusega päris lähedalt ja lüüa kaasa aasta ühel suurimal põllumajandus- ning maaelusündmusel,” ütles maaeluministeeriumi avalike suhete osakonna juhataja Kristo Mäe.

Vabatahtlikke ootavate talude ning põllumajandustootmiste nimekirja ja kontaktid leiab avatud talude veebilehel http://avatudtalud.ee/#vabatahtlikud. Soovi korral tuleb võtta tootjaga otse ühendust.

24. juulil 2016 toimub teine üle-eestiline avatud talude päev, kus osaleb kokku üle 230 talu ja põllumajandustootmise. Külastajad saavad näha nii suuri farme kui ka väiksemaid talusid, kaasaegset põllumajandustehnikat ja väiketööstusi, erinevaid loomi ja taimi. Kohapeal saab maitsta ehedat talutoitu ja osta kaasa kohalikke tooteid.

2016. aasta avatud talude päeva korraldavad maaeluministeerium, maamajanduse infokeskus, Eesti Põllumeeste Keskliit ja Eestimaa Talupidajate Keskliit. Üleriigilise avatud talude päeva algatus sündis maaeluministeeriumi, maamajanduse infokeskuse ja Järvamaa avatud talude eestvedajatega koostöös.

2015. aasta juulis peetud esimesel üle-eestilisel avatud talude päeval avas külastajatele oma väravad 147 talu ja põllumajandustootmist ning kokku tehti nendesse ligi 45 000 külastust.

Vooremaa