Augustis on keskmiselt üle päeva uppunud inimene

Kauaoodatud suvesoe on kaasa toonud hüppelise uppumissurmade kasvu – kui juunis ja juulis uppus mõlemal kuul viis inimest, siis 17. augusti seisuga on sel kuul vesi nõudnud juba üheksa inimese elu. Võrdluseks: eelmisel aastal uppus kolme suvekuu jooksul kokku 10 inimest, teatas päästeameti kommunikatsiooninõunik.

Ainuüksi viimase ööpäeva jooksul teatati kolmest uppunust. Eile hommikul leiti Kohtla-Järvel välibasseinist uppunud meesterahvas. Uppunu oli koos sõpradega tarvitanud basseini ääres alkoholi. Kui sõbrad olid lahkunud, otsustas alkoholijoobes mees minna basseini ujuma, ent uppus.

Kümme tundi hiljem uppus Tartu maakonnas Külitse paisjärve 15aastane noormees, kes hüppas järve ja pinnale enam ei ilmunud. Uurimisega tegeleb edasi politsei. 17. augusti hommikul toodi Tallinna Sadamas veest välja meesterahva surnukeha.

Augustis uppunutest on kaheksa olnud mehed ja üks naine. Kokku on selle aasta jooksul uppunud 36 inimest.

Päästeamet on lähinädalatel mitmetel üritustel, kus tutvustab huvilistele veeohutustõdesid. Täna on veeohutuspäev Pärnu rannas, 20. augustil Tallinna Teletorni perepäeval.

Ilusat ilma lubatakse ka järgmisteks päevadeks, Päästeamet palub kõigil ennast ja lähedasi hoida.

Kandke päästevesti! Päästevestist on kasu ainult siis, kui see on seljas.

Olge kaine, seda nii paadiga sõites kui ujuma minnes, purjus inimene hindab oma võimeid üle.

Ärge laske lapsi veekogu ääres silmist.

Ärge minge ujuma pimedas ja tundmatus kohas.

Vooremaa