Augustikuu rahesadu põhjustas Ifi klientidele kahju 340 000 euro eest

  1. 12. augustil Eestit tabanud rahesadu põhjustas Ifi kodu- ning kaskokindlustuse klientidele kahju 340 000 euro eest, kaks sõidukit läksid maha kandmisele, teatas kindlustuse kommunikatsioonijuht.

Kokku maksis If Kindlustus augustis oma klientidele 3,3 miljonit eurot hüvitisi, suurim välja makstud kahju oli 110 000 eurot.

Suurimad augustikuu väljamaksed olid kasko- ning liikluskahjudes, kus If korvas vastavalt 1,4 ja 1,1 miljoni euro eest kahjusid. Varakahjusid hüvitati 694 000 euro ulatuses.

Aastaga on hüvitatud kahjude arv kasvanud 22,3 protsendi ja hüvitatud summa 22,7 protsendi võrra.
Augustikuu 12. päeval põhjustasid rahepallid Kesk- ja Lõuna-Eestis Ifi klientidele kahjusid kokku 340 000 euro eest. Hoonete katuseid, klaase ning hoovipealset vara rikkus rahe 35 korral, sõidukite kahjudest anti Ifile teada 77 juhul. Kahele sõidukile põhjustas rahe niivõrd suuri kahjustusi, et neid taastada ei olnud enam mõtet ning kuna mõlemale sõidukile oli sõlmitud uusväärtusega kaskokindlustus, hüvitati omanikele sõidukite ostusumma.

If Kindlustuse varakahjude grupijuhi Piret Jõhviku sõnul võib rahel olla väga suur ning ootamatu purustusjõud. “Rahe eest on ise raske oma vara kaitsta ning üldjuhul ei suuda keegi ka ennustada, kui suuri rahepalle taevast alla sadama hakkab. Seekordne augustikuu näitas ilmekalt rahe võimu, kui majade katustesse tekkisid suured augud ning purunesid klaasid ja aias olev vara. Samuti tekitas rahe sõidukitele selliseid vigastusi, et osad neist läksid maha kandmisele,” sõnas Jõhvik.

Kaskokahjusid registreeriti Tartumaal 70, Jõgevamaal kaks, Viljandimaal kaks, Valgamaal üks, Lääne-Virumaal üks. Varakahjusid registreeriti Tartumaal 33, Viljandimaal üks ning Ida-Virumaal üks.

Vooremaa