Äri ja teaduse ristteel – Ideede Teisipäev ja Laborist välja ühendavad jõud

Jõgevamaa Arendus- ja Ettevõtluskeskus (JAEK) kutsub ettevõtjaid teid osalema ettevõtjate ja teadlaste info- ja kontaktpäeval Laborist välja: Äri ja teaduse ristteel“<https://www.facebook.com/events/1866698876930523/> ning sellele järgneval ürituste sarja Ideede Teisipäev hooaja piduliku finaalüritusel 30.mail algusega kell 12.30 Tartus SPARK Demokeskuses Narva maantee 3, teatas JAEK. Kohal on parimad spetsialistid, et rääkida lähemalt simulatsioonide kasutamisest tööstuses, pöördprojekteerimisest ja selle pakutavatest tootearenduse võimalustest, neuroturundusest ning tootmisprotsesside optimeerimisest.

Baltimaade üks vähestest Lean Six Sigma ekspertidest Rait Rand räägib selle tehnoloogia võimalustest tootmisprotsesside arendamisel.

Ettevõtte ja teadusasutuse koostöös toimunud arendustööst räägib lähemalt Võrumaal Parksepas tegutsev Estelaxe OÜ, mis alustas istmepatjade polsterdamisega ning on tänaseks jõudnud vaakum-kuumutusmeetodil ABS- ja HDPE-plaatidest ning elastomeerist detailide valmistamiseni. Lisaks elastomeerile kasutab ettevõtte tootmises ka pehmevahtu ja plastmassi. Neist valmistatakse nii lumesahaterasid, selja- ja peatugesid, patju ja madratseid kui ka lumekelgu- ja rongiistmeid. Ettevõtte tooteid kasutavad näiteks Eesti kaitsevägi ning Soome riigiraudtee.

Kell16 jätkub päev juba populaarsust kogunud üritusega sarjast Ideede Teisipäev, mis seekord toob lavale paneeldiskussiooniks kokku erinevate tööstusettevõtete juhid, kes jagavad oma kogemusi tootmisprotsesside moderniseerimisel ning sellega seotud võimalustest.

Paralleelselt ettekannetega on võimalus tutvuda teadlaste pakutavate arendusteenustega LABORIST VÄLJA alal ning, esitada lahendamiseks konkreetseid arendustöid ja ettevõtte korraldust puudutavaid küsimusi. Samuti saab ürituselt ülevaate päevakohastest toetusmeetmetest (nt NUTIKAS<http://www.etag.ee/nutikas>, Adapter.ee<http://www.adapter.ee/>).

Üritus toimub Tartu Teaduspargi<https://www.facebook.com/teaduspark/>, SA Tartu Ärinõuandla<https://www.facebook.com/SA-Tartu-%C3%84rin%C3%B5uandla-102812446487329/>, Tartu Ülikooli<https://www.facebook.com/tartuylikool/>, ADAPTER.ee<https://www.facebook.com/adapter.ee/>, Eesti Maaülikooli<https://www.facebook.com/maaylikool/>, Eesti Teadusagentuuri<https://www.facebook.com/EestiTeadusagentuur/> ja Tartu linna<https://www.facebook.com/tartulinn/> koostöös. Üritus on tasuta, kuid vajalik on eelnev registreerimine: https://goo.gl/forms/gGJLiN2YrLJtazXD3 <https://goo.gl/forms/gGJLiN2YrLJtazXD3%20>
Täpsema kavaga saab tutvuda siin https://www.facebook.com/events/1866698876930523/.<https://www.facebook.com/events/1866698876930523/>
Seminari rahastatakse Euroopa Regionaalarengu Fondist prioriteetse suuna 5 Väikese ja keskmise suurusega ettevõtete ja piirkondliku ettevõtluse arendamine meetme Piirkondade konkurentsivõime tugevdamine tegevuse 5.4.2. Piirkondlikud algatused tööhõive ja ettevõtlikkuse edendamiseks raames.

Vooremaa