Alo Mattiiseni muusikapäevadel kuuleb homseid talente

Reedel ja laupäeval saab Jõgevast noorte muusikalinn. Poolsada koolinoorte ansamblit võtavad mõõtu Alo Mattiiseni muusikapäevadel vokaalansamblite üleriigilisel konkursil, teatas Jõgeva linnavalitsuse avalike suhete spetsialist.

Sel aastal toimuvad Jõgevalt pärit Eesti muusika suurkujule, Alo Mattiisenile, pühendatud muusikapäevad kahekümne esimest korda. Kahe päeva vältel asutvad lavale kolme- kuni kümneliikmelised põhikooli ja gümnaasiumi õpilaste vokaalansamblid. Ilma mikrofonideta kõlavad eestikeelsed lood nii muusika saatel kui a cappella. Muusikapäevad saavad avalöögi reedel, 10. märtsil kell 13 Jõgeva põhikoolis.

Konkursil ei pääse mööda žüriist, keda kutsutakse Suureks Kõrvaks. Nemad hindavad noorte esinemiskultuuri, kunstilist taset, meloodiat ja lugude sisulist väärtust. Tähtis on jõukohane repertuaar ja laulude ealine sobivus. Igas vanuserühmas antakse välja laureaaditiitel ning kõigi osalejate hulgast valitakse välja üks üldvõitja. Sel aastal kuuluvad Suurde Kõrva Kadri Voorand, Laine Randjärv, Hirvo Surva, Raul Talmar, Peeter Perens, Jüri Leesment, Lauri Breede ja Pärt Uusberg.

Muusikapäevad koosnevad kahest osast. Üleriigilisele vokaalansamblite konkursile järgneb 13. märtsist kuni 17. märtsini muusikanädal Jõgeva põhikoolis ja Jõgevamaa gümnaasiumis, kus toimuvad erinevad kontserdid ja kohtumised tuntud muusikutega.

Eesti muusika suurkuju Alo Mattiisen on sündinud ja kasvanud Jõgeval. Tema loomingu ja mälestuste jäädvustamiseks korraldatakse koorijuhi ja muusikaõpetaja Maret Oja eestvedamisel alates 1997. aastast Alole pühendatud muusikapäevi. Muusikapäevad on Jõgeva linnas iga-aastaseks suursündmuseks. Kes on siin käinud, tahab igal aastal tagasi tulla, et jälle laulda ning nautida muusikapäevadel tekkivat erilist õhkkonda. Alo Mattiiseni muusikapäevad on Eestis aastatega üheks populaarseimaks noortesündmuseks muutunud. Konkursilt on tuule tiibadesse saanud nii mõnedki Eesti näitlejad ja lauljad nagu näiteks Vaiko Eplik, Kadi Toom, Liisi Koikson, Hele Kõrve ja Priit Võigemast ning ansamblitest (Rumal) Noorkuu või Ursula.

Alo Mattiiseni muusikapäevade ja -nädala ajakava: http://tahetund.eu/sundmused/alo-mattiiseni-muusikapaevad/alo-2017/

Vooremaa