Algasid XIV Euroopa noorte meistrivõistlused metsanduses

Kolmapäeva õhtul avasid Luua metsanduskooli direktor Haana Zuba-Reinsalu ja 
keskkonnaminister Marko Pomerants Luua metsanduskoolis XIV Euroopa 
noorte meistrivõistlused metsanduses. Võistluste avamiseks saeti kooli staadionil läbi võistluste avapalk, teatas võistluste kommunikatsioonijuht.

Avapalgi saagimisele eelnenud pidulikul avatseremoonial soovisid võistlejatele edu ja head õnne Luua metsanduskooli direktor, keskkonnaminister, haridus- ja teadusministeeriumi ning SA Innove esindajad.
Euroopa noorte meistrivõistlused metsanduses on Euroopa riikide metsandusõpet andvate koolide (kutseõppeasutuste ja kolledžite) õpilaste kutsevõistlused. Võistlustel selguvad Euroopa parim metsanduskool ja parimad noored metsamehed. Alanud võistlustest võtab osa 17 Euroopa riiki.

Homme on noortel metsameestel esimene võistluspäev. Avaalaks on metsaraja võistlus, neljaliikmelistel võistkondadel tuleb läbida 3,6 kilomeetri pikkune rada, kus on ühtekokku 16 kontrollpunkti. Võistlejatel tuleb kontrollpunktides näidata oma metsanduslikke teadmisi ja oskusi, kuid seda ilma abivahenditeta. Lubatud on kasutada vaid tükk paberit, pliiatsit ja 1m pikkust keppi.
Reedel toimub langetusvõistlus ning laupäeval võisteldakse Tartu kesklinnas raiespordi platsialadel. Võitjad tehakse teatavaks laupäeva hilisõhtul Luua metsanduskoolis toimuval auhinnatseremoonial.
Vooremaa