Algas registreerimine Robotexi infopäevale

Septembris toimub kaheksas Eesti paigas infopäev, kus tutvustatakse uusimaid haridusroboteid ja osalemise võimalusi Euroopa suurimal robotivõistlusel Robotex. Palamuse gümnaasiumis peetakse infopäev 12. septembril kella 15 -17. Infopäevadel saavad koolid kätte ka 100 Edisoni robotit, mis on osa Eesti Vabariik 100 ettevalmistustest, teatas Robotex 2016 turundusjuht.

’Ootame infopäevadele kõiki, kes soovivad valmistuda 2.-4. detsembrini aset leidvaks Robotexiks või tutvustada oma lastele ja õpilastele robootikat kui põnevat harrastust,” selgitas Robotexi projektijuht Mart Laul.

Eesti Vabariik 100 programmi raames väljajagatavate robotite abil saab ligi 500 lapsel olema võimalus arendada oma robootikaalaseid oskuseid ja osa võtta Robotexi võistlusest. “Osalejate arvu suurendamisega liigume unistuse suunas, et Robotexist saaks Eesti riigi 100. sünnipäevaks maailma suurim robootikavõistlus,’’ lisas Laul.

Robotex on robootikavõistlus, mis toimub 2.-4. detsembrini ja tänavu juba 16. korda. Robotex toob kokku robootika-, teaduse- ja tehnikahuvilisi üle maailma. Sellel aastal oodatakse rekordiliselt 15 000 külastajat, 3000 töötubades osalejat, 2000 võistlejat, 1000 võistlevat robotit, 100 tehnoloogianäituse eksponaati ja väliskülalisi enam kui 30 riigist. Robotexi koordineerib Tallinna Tehnikaülikool koostöös Tartu Ülikooli ja Hariduse Infotehnoloogia Sihtasutusega.

Robotexi tasuta infopäevadest saab osa võtta registreerudes: http://www.robotex.ee/infopaevad
Vooremaa