Algas konkurss aasta parima keskkonnateo ja keskkonnasõbralikuma ettevõtte selgitamiseks

Tänasest kuni 30. novembrini saab esitada kandidaate selle aasta keskkonnateo ning keskkonnasõbraliku ettevõtte tiitlile, teatas keskkonnaministeeriumi pressiesindaja. Aasta keskkonnatunnustuste konkursi eesmärk on tunnustada neid, kes on oma tegude ja ettevõtmistega viimase 12 kuu jooksul kõige enam panustanud keskkonna heaks.

Konkursile oodatakse osalema eraisikuid, ettevõtteid ja organisatsioone, kes on viimasel aastal aidanud oma tegudega kaasa elukeskkonna paremaks muutmisele.

Üles tuleb anda nii suured kui väikesed teod, sest tihtilugu võib just väike tegu muuta suurt pilti. “Soovime tunnustada neid, kes on leidnud uudse lahenduse mõnele keskkonnaprobleemile või sidunud majanduskasvu keskkonnahoiuga,” kutsus keskkonnaminister Siim Kiisler eestlasi üles konkursile kandidaate esitama.

Keskkonnateo kategooriasse saavad kandidaate esitada kõik – teo autor, koostööpartnerid või lihtsalt tähelepanelikud Eesti inimesed, kellele oluline keskkonnategu silma on jäänud. Parima 2017. aasta keskkonnateo väljaselgitamisel saavad kaasa rääkida kõik, sest esitatud teod lähevad avalikule hääletusele keskkonnatunnustuste portaali. Võitjale on keskkonnaministeerium välja pannud 5000 eurot.

Keskkonnateo konkurss toimub alates 2004. aastast. Aastate jooksul on konkursile esitatud sadu häid projekte. Eelmisel aastal pälvis võidu Peeter Hermik puisniitude taastamisega ja hooldamisega Matsalu rahvuspargi aladele.

Keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursile ootame osalema kõiki organisatsioone, kes on oma tegevuses silmas pidanud ka keskkonna heaolu – on panustanud keskkonnasaaste vähendamisse ja keskkonnahoiu suurendamisse.

“Eesti ettevõtted oskavad vägagi edukalt mõelda uusi innovaatilisi keskkonnasõbralikke lahendusi välja, mis nad samaaegselt ka oma ala tegijaiks teeb, lisas keskkonnaminister. Mullu noppis keskkonnasõbraliku konkursi toote/teenuse kategooria võidu ja üldvõidu Starship Technologies. Protsessi kategooria võitis Lennuliiklusteeninduse AS, keskkonnajuhtimissüsteemide kategoorias osutus parimaks Ensto Ensek AS.

Osaleda saavad kõik era- ja avaliku sektori organisatsioonid ja ettevõtted, kes on eelneva aasta jooksul tegutsenud keskkonda arvesse võttes. Ettevõtted saavad kandideerida kolmes
kategoorias: keskkonnajuhtimine, keskkonnasõbralik toode või teenus ja keskkonnasõbralik protsess. Üldvõitja saab Keskkonnainvesteeringute Keskuse toel 35 000 euro piires veelgi
parandada oma organisatsiooni keskkonnasõbralikkust. Samuti on Eesti konkursi võitjatel ja tunnustatutel võimalus pääseda osalema ka Euroopa keskkonnasõbraliku ettevõtte konkursile
(European Business Award for the Environment), mis leiab aset 2018. aastal.

Lisainfo kandideerimise kohta:www.keskkonnatunnustused.ee (
https://y9uh932f.smai.ly/redirect/j9im41R3g3Yb04Vd2g1PxJII833UuXjPYwxE30l3T-LVCRK2PwbEFIZQ7YHKhAnXPpvK_J499zRchLzrXX_-pya-An9UJvi2hK_nT8o-P5BOy8AXudW2I6PQvZ1Wewf0nTK9kPJ5cy6395oEXKb7nQ,,/ )
Vooremaa