Algab Vahi–Maramaa lõigu ristmike ümberehitamine

Esmaspäeval algab Tartu–Jõgeva–Aravete maantee kilomeetritel 1,0-3,4 asuva Vahi–Maramaa lõigu ristmike ümberehitamine, teatas maanteeameti avalike suhete osakond.

Ehitustööde eesmärk on Tartu–Jõgeva–Aravete maantee kilomeetritel 1,0-3,4 asuva lõigu liiklusohutuse taseme tõstmine. Selle saavutamiseks ehitatakse Müta tänava ristmikule möödasõidu laiendus ning likvideeritakse järgmised ristmikud: 1,20 kilomeetril Ojaäärse, 1,38 kilomeetril Nõmme ja 1,65 kilomeetril Nõmmiku tänav.

Ehitatakse 1,10 kilomeetril kanaliseeritud ristmik vasakpöörde aeglustus- ja kiirendusrajaga Tartu suunas. Möödasõidu laiendused ehitatakse 3,08 kilomeetril asuva Ranna tee ja 3,10 kilomeetril ja Taaramäe tänava ristmikele. Nõmmiku tee pikendatakse kuni Metsajõe ja Leiu tänava ristmikuni. Metsajõe tänavale tagatakse tugimaanteelt juurdepääs.

Teetööde käigus ümbersõite ette nähtud ei ole, kuid arvestada tuleb liikluspiirangutega töötsoonis.

Ehitustöid teostab Tref AS ja tööde maksumus on 1,3 miljonit eurot, omanikujärelevalve teenust osutab Sweco Est OÜ. Ehitustööde lepingu kolmas pool on Tartu vallavalitsus, kes rahastab ühendustee ehitamist Tartu–Jõgeva–Aravete maantee kilomeetril 1,10 ja Ojaääre tänava vahel summas 12 728 eurot.

Vooremaa