Alatskivil toimub homme lossi jõuluturg

Sel laupäeval 3.detsembril teeb Alatskivi lossirahvas juba viiendat korda kingituse sõpradele ja kaasteelistele. Rullitakse kokku vaibad, viiakse välja osa mööblist ning avatakse kaunid ja suursugused saalid jõuluturule, kus pakutakse kõike isetehtut, teatas lossi perenaine.

Kokku üle viiekümne müüja pakub lossi saalides ülesseatud müügikohtades kõike isetehtut: käsitööd alates kudumitest ja lõpetades ehetega ning söödavat-joodavat. Uksed avavad ka lossi käsitöökojad, kus saab meisterdada nii jõulutähekesi kui paberkorve. Osaleda saab Kodavere vöö kudumise ning potikedra kasutamise õpitoas. Sellel aastal on jõuluturul ka oma lastenurk, kus mängimiseks on nii vana-aja kui ka uuema aja mänguasju. Kõik saavad osaleda õnneloosis, kuhu on kingid välja pannud ümberkaudsed ettevõtjad.

Traditsiooniliselt alustavad kell 11 esimese kontserdiga Alatskivi naisansambel ja kunstide kooli laululapsed õpetaja Made Ritsingu juhatusel. Kell 12.30 võtab kontserdijärje üle ansambel KoKoKo. Kell 14.00 astuvad kohaliku õpilasteatri andekad noored näitlejad kultuurijuhi Reet Kruubi juhendamisel üles põneva lasteetenusega “Suur ja värviline”.

Alatskivi lossi perenaine Külli Must märkis, et on suurepärane, et oleme suutnud tekitada tugeva traditsiooni, mis meelitab kokku palju müüjaid ja ostjaid  ning samuti jõulutunde otsijaid, kes leiavad tee nii lähedalt kui kaugelt Alatskivile. “Ootame ka sel aastal vähemalt sama palju külastajaid kui aasta tagasi, mil jõuluturgu külastas ligikaudu kaheksasada külalist.”

Kui tavapäraselt pääseb lossi vaatama piletiga, siis sel päeval on sissepääs prii. Uksed avatakse kell 10 ning jõululaat kestab kella 16ni. Tuleb meeleolukas piparkoogi- ja kuuselõhnaline päev.

Vooremaa