Alates septembrist ei kinnitata tehnoülevaatuse läbimist ülevaataja templiga

Tänavu 1. septembril jõustus tehnoülevaatust reguleeriva määruse muudatus, mille alusel ei panda sõiduki registreerimistunnistusele ülevaataja pitserit ega korduvülevaatusi, teatas maanteeameti avalike suhete osakond.

Maanteeameti tehnoosakonna juhataja Jürgo Vahtra sõnul vähendati tehnoülevaataja pitseri kaotamisega bürokraatiat. Kui varasemalt kinnitati ülevaatuse läbimist sõiduki registreerimistunnistusel tehnoülevaataja pitseriga, siis nüüdsest piisab sissekande kinnitamiseks ülevaataja allkirjast. Jätkuvalt kantakse registreerimistunnistusele järgmise ülevaatuse kuu ning aasta. Jürgo Vahtra sõnul ei tasu inimestel pitsatijälje kadumise pärast muretseda, kuna ülevaatuse autentsus on lihtsalt kontrollitav elektroonilises liiklusregistris.

Lisaks ei märgita enam registreerimistunnitusele korduvat ülevaatust, mis võimaldab sõiduki omanikul ühte ja sama dokumenti pikemalt kasutada. Tehniliselt mittekorras sõidukile väljastatakse nagu varasemaltki kontrollkaart, kus on ära märgitud avastatud puudused ja otsus, kas omanikul tuleb esitada sõiduk korduvülevaatusele või tunnistatakse sõiduk omal jõul sõitmiseks kõlbmatuks.
Eelpool mainitud muudatusi reguleerib majandus- ja kommunikatsiooniministeeriumi määrus nr 77 “Mootorsõiduki ja selle haagise tehnonõuetele vastavuse kontrollimise tingimused ja kord”.
Vooremaa