Alanud on koolivõistkondade registreerimine TV 10 Olümpiastarti 46.hooajale

Eesti Kergejõustikuliit ja Eesti Rahvusringhääling ootavad kõiki kuni 14-aastaseid noori oma talenti avastama. Koolivõistkondade registreerimine legendaarse noorte kergejõustikusarja TV 10 Olümpiastarti 46. hooajale kestab kuni 20. Novembrini, teatasid võistluste korraldajad.

Esimene üleriigiline etapp toimub 10. detsembril Tartus. TV 10 Olümpiastarti 46. hooaeg kulmineerub mitmevõistluse finaaletapiga 13.-14. juunil 2017. aastal Kärdla staadionil.

Eelmisel hooajal võitis koolide vahelise võistluse I grupis *Rakvere  Reaalgümnaasiumi* võistkond (treenerid Sirje Kiviaru ja Jaak Vettik),  edestades *Valga Põhikooli *ja *Viljandi Kesklinna Kooli*. II grupis  saavutas esikoha *Parksepa Keskkooli* võistkond (treenerid Sirje Hütt ja  Valeri Holodnjakov), teiseks ja kolmandaks tulid ühendvõistkonnad *Käina  Kool**- Emmaste Põhikool* ning *Osula Põhikool – Sõmerpalu  Põhikool*.. Esikolmikusse tulnud koolivõistkondi toetatakse 350-1000  euroga ja erinevate auhindadega.

Registreerimiseks tuleb saata täidetud võistkondade registreerimisleht  (http://www.ekjl.ee/tv10os/voistlussarja_info) e-posti aadressile reg@ekjl.ee <mailto:reg@ekjl.ee>.

Lisainfo, kalender, statistika ja muu teave TV 10 Olümpiastarti kodulehel – http://www.ekjl.ee/tv10os.

TV 10 Olümpiastarti on kaheastmeline võistlussari, mis katab ära terve Eesti: eelvõistlused maakondades ja viis üle-eestilist võistlust (ühel hooajal): neli üksikalade etappi ning üks mitmevõistluse finaaletapp. Võisteldakse võistkondlikus ja individuaalarvestuses. Võistlused toimuvad kahes vanuseklassis: vanem grupp – 13-14aastased poisid ja tüdrukud ning noorem grupp – 12aastased ning nooremad poisid ja tüdrukud. Võistkondlikus arvestuses võistlevad koolide võistkonnad.

Võistkondlik arvestus toimub kahes rühmas:

I rühmas võistlevad koolid, kus põhikooli astmes õpib 251 või enam õpilast,

II rühmas võistlevad koolid, kus põhikooli astmes õpib 250 või vähem  õpilast.

II rühmas võivad koolid moodustada ka ühendvõistkondi, kuid tingimusel, et ühendvõistkonna moodustanud koolide põhikooli astmes õppivate  õpilaste koguarv poleks suurem, kui 250.

Võistkondlik paremusjärjestus selgub nelja üksikalade etapi ja  mitmevõistluse kokkuvõttes. Nii üksikaladelt kui mitmevõistlusest läheb  võistkondlikku arvestusse konkreetsel alal parima võistkonnaliikme  tulemus. Võistkonda võib kuuluda igas vanuseklassis igal alal kaks  võistlejat.

Juba 1971. aastast Eesti Televisiooni sporditoimetuse ja Eesti  Kergejõustikuliidu koostöös toimuv kergejõustikusari on maailmas  ainulaadne noortesporti propageeriv võistlus ja vanim saatesari Eestis.
TV 10 Olümpiastarti sarjast on karjääri esimesed võidud ja kaotused  saanud: Gerd Kanter, Rasmus Mägi, Mikk Pahapill, Aleksander Tammert,  Andrus Värnik, Ksenija Balta, Kaire Leibak, Marek Niit, Grit Šadeiko,  Kaie Kand, Moonika Aava, Tarmo Jallai, Taavi Peetre, Marko Aleksejev,  Marko Turban, Anu Kaljurand, Eha Rünne, Valter Külvet, Andrei Nazarov,  Roman Fosti, Eleriin Haas, Marek Kaleta, Rein Sokk aga ka Henri Anier,  Karol Mets, Gert Kams, Anu Ennok, Mari-Liis Graumann. Robert Täht, Keith  Pupart, Martin Liivamägi, Kaarel Nurmsalu, Mikk Pinnonen, Jürgen Rooba,  Siim-Sander Vene, Martin Paasoja, Rasmus Haugasmägi jpt.

Vaata viimast finaali ja spordimessi: http://sport.err.ee/l/tv10

TV 10 Olümpiastarti peasponsor on Kalev ning toetajad Nike, Acme,  Skypark, Sportland, Orbit,Vichy vesi, Eesti Kultuurkapital ja Eesti  Olümpiakomitee.

Vooremaa