Ajujaht kutsub jõgevamaalasi osalema

Ajujaht kutsub oma ideed proovile panema ning võistlema 60 000 eurose auhinnafondi nimel. Ideid oodatakse 23. oktoobrini. Osalema on oodatud kõik – nii kooliõpilased, tudengid, tööturul kanda kinnitanud inimesed kui teised, kes on uute väljakutsete jahil. Möödunud aastal saavutasid Ajujahil edu mitmed maapiirkondadest pärit inimesed, teatas Ajujahi turundus- ja kommunikatsioonipartner.

Arvestades elanike arvu, olid eelmisel hooajal kõige agaramad võrumaalased, kes esitasid Ajujahile kümme ideed. Ka võitja tuli väljaspoolt pealinna. Möödunud hooaja võitis Tartumaalt pärit SprayPrinteri meeskond. SprayPrinter on juhtmevaba printer, mis trükib pildid või kujundused nutitelefonist mistahes seinale. Juba oktoobri lõpust saab spreiprintereid osta kõikidest Bauhofi kauplustest.

Ajujahi ellukutsuja EASi projektijuht Marion Raudsepp tunneb rõõmu, et Ajujahi vilistlasettevõtted on tänaseks saavutanud ka rahvusvahelist edu. “Kui Taxify ja Click & Grow edulugu teame me kõik, siis äsja tuli uudis sellest, kuidas Bikeep sõlmis tehingu San Fransisco ühistranspordiettevõttega, mis teenindab 126 miljonit reisjat aastas. See näitab, et Ajujahil on Eesti startup-ökosüsteemis asendamatu koht,” ütles ta.

Raudsepp lisas, et Ajujahil osalemise puhul ei tasuks keskenduda mitte niivõrd auhinnarahale, vaid koolitustest ja mentorlusest saadavale kasule. “Teadmisteta kapitalist pole kasu. Oluline on see, et hea idee, kapital ja teadmispõhine juhtimine käiksid käsikäes alates kõige varasemast arengustaadiumist,” rääkis ta.

SEB Eesti jätkab Ajujahi peatoetajana. SEB Grupi innovatsioonijuht Mart Maasik rääkis, et läbi Ajujahi konkursi on SEB investeerinud ettevõtlusalaste oskuste ja teadmiste propageerimisse juba kümme aastat. “Toetame Ajujahti rahaliselt, samas pühendame aega ja teadmisi äriideede hindamisele ning meeskondade nõustamisele. Ettevõtluskeskkonna parandamine ja innovatsioon on aidanud mitmeid võitjaid ka välisturgudele,” lisas Maasik.

Lisaks EAS-ile ja SEB Eestile toetavad Ajujahi toimumist veel Delfi, Nasdaq, Tehnopol, Pärnu linn, Tartu linn, Tallinna linn, Võru maavalitsus, Kodanikuühiskonna Sihtkapital, Ülemiste City, Tartu Loomemajanduskeskus, Levira. Konkursitingimuste kohta leiab rohkem informatsiooni siit<http://www.ajujaht.ee/osale/>. Lisaks saab Ajujahi tegemisi ja viimaseid uudiseid jälgida ka Facebookis.

Vooremaa