Aitame Antsul aidata

Põlvamaa invatakso juht, varem Jõgevamaal taksojuhi ametit pidanud  Ants Väärsi, kelle abistamiseks on tema sõbrad ja austajad alustanud kampaania “Aitame Antsul aidata”, teeb iga kuu ülevaate laekunud summadest, et annetajadki teaksid hetkeseisu, teatas kampaania meediajuht.

Jutt käib uue, vajaliku varustusega auto ostmisest, mille jaoks Antsul endal raha pole, kuid mille soetamiseks ta loodab leida heatahtlikku abi — kuivõrd tegu on raskelt haigete vedamisega arstide juurde ja tagasi, siis pole see mitte äri, vaid abistamine, millelt mees ise ei teeni.

Möödunud aasta 13. oktoobrist tänavuse 13. jaanuarini on nii otse arveldusarvele, sularahas kui ka läbi telefonioperaatorite auto ostuks laekunud 10 295,08 eurot ja lisades veel kampaaniaeelse laekumise 1500 eurot, on koos 11 795,08 eurot, mis on paraku vaid neljandik vajaminevast. Sularaha laekumise kannab Ants paberitest läbi ja annab vastu tšeki, kuid
sellist annetamist tuleb harva ette, peamiselt vanainimestelt, kellele on see lihtsaim moodus. Juba kasutuses olnud masina saaks ehk ka poole odavamalt, kuid selleks peab leidma sellise auto, mis ei hakkaks kohe remondikulusid nõudma. “Veel kaks korda nii palju ja oleksime koerast üle, jääks ainult saba,” ütleb mees.

Ants on sel talvel juba oma sõidukiga hätta jäänud, kui 30-kraadise külma juures tekkis probleeme õlitussüsteemiga. Masin on remondis, vajalikud sõidud Põlvamaal, Võrru ja Tartusse teeb abistaja oma autoga. Invatakso omapära ongi see, et sellega on võimalik vanureid peale tõsta, kusjuures enamikul neist on raskusi isegi kiirabiautole pääsemisega.

Kampaania “Aitame Antsul aidata” tingiski vajadus uue kaasaegse invabussi järele, millega oleks võimalus transportida ratastoolis inimest, lamavat haiget kanderaamis, liikumispuudega inimest ja saatjat. Võimaluseks Antsu selles tegevuses toetada on annetamine avatud fondidesse: helistades telefonil 900 6677 annetad kümme eurot, OÜ Antsu Takso arveldusarvele EE611010220241726227 saab annetada enda jaoks sobiva summa.
Kampaania kohta saab jooksvat ülevaadet kodulehelt:
http://aitameantsulaidata.ee/

Ants Väärsi sõidab peaaegu iga päev Eestimaa teedel, et abivajajaid arsti juurde viia.
Uue invabussi maksumuseks hindab Ants Väärsi ligikaudu 40 000 eurot ja
oodatud on iga toetus.
Vooremaa