Adven uuendab Jõgevamaal soojustrasse

Energiafirma Adven Eesti uuendab suvel kaugküttetorustikke viieteistkümnes võrgupiirkonnas. Adavere ja Põltsamaa soojustrassi investeerib energiafirma 20 000 eurot, mille eest ehitatakse 120 meetrit torustikku, teatas ettevõte.

Adven Eesti juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul on investeeringu eesmärgiks vähendada soojuskadusid ja tagada tarbijale parem hind. “Senine sage pilt, kus keset talve laiub soojustrassi kohal roheline muruväli, jääb ajalukku. Vanad torud vahetame uue eelisoleeritud torustiku vastu, mis aitab soojal efektiivsemalt jõuda sinna, kuhu vaja. See avaldab positiivset mõju mitte ainult keskkonnale vaid ka meie klientide arvetele,” selgitas Heinam.

Kokku investeerib energiafirma sel suvel trassitöödesse 430 000 eurot, mille eest ehitatakse ligi 1300 meetrit uut torustikku viieteistkümnes võrgupiirkonnas üle Eesti.

Kaugküttetorustikke uuendab Adven Eesti igal aastal ning parim aeg töödeks on küttevabal perioodil. Soojustrassi tööde hulka kuuluvad nii vana torustiku demonteerimine ja utiliseerimine, uue aluse ehitamine ja torude paigaldamine kui ka vajalikud haljastustööd ning asfaltkatte taastamine. Lisaks olemasolevate soojustrasside renoveerimisele rajab Adven Eesti suve jooksul ka uusi soojustrasse. Ehitusel kasutatakse eelisoleeritud torustiku ehk polüuretaan isolatsiooniga ja polüetüleen kaitsekestaga kaetud terastorusid.

Adven on Eestis, Soomes ja Rootsis tegutsev energiaettevõte, mis pakub klientidele vajadustele vastavaid energialahendusi. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga. Adven Eesti on üks Eesti suurimaid soojuse tootjaid, tegutsedes 14 kaugküttepiirkonnas üle Eesti.
Vooremaa