Adven langetab taas maagaasi hinda

Seoses maagaasi sisseostuhinna langusega langetab energiaettevõte Adven Eesti maagaasi müügihinda nii era- kui ka äriklientidele. Aprillist kehtib koduklientidele senisest 14 protsenti madalam ja äriklientidele 12,5 protsenti soodsam gaasi hind, teatas ettevõte.

Adven Eesti juhatuse esimehe Urmo Heinami sõnul on maagaasi hind viimastel aastatel tarbijatele pidevalt langenud. “Maagaasi hinna peamine mõjutaja on nafta hind. Kuna see on juba pikemat aega püsinud madalal tasemel, on järk-järgult langenud ka maagaasi sisseostu hinnad. See on võimaldanud meil langetada gaasi hinda ka oma klientidele,” rääkis Heinam.

Heinam hinnangul võib gaasi hind Adveni klientidele sügiseks veelgi langeda. “Kuna maagaasi hind Eestis sõltub üheksa eelneva kuu naftahinnast, siis jõuab madalate hindade mõju gaasitarbijateni samm-sammult. Kui nafta hinnas ja dollari kursis euro suhtes olulisi muutusi ei toimu, siis peaks ka gaasi hind veelgi langema,” selgitas Heinam.

Hinnalangus puudutab kõiki Adven Eesti erakliente ja ettevõtteid tarbimismahuga kuni 100 000 kuupmeetrit aastas. Piirkondadest puudutab hinnalangus eelkõige Viimsit, Sakut, Rae valda, Saue linna ja osaliselt ka Tartu linna ja selle ümbruskonda.

Alates aprillist langeb maagaasi hind Adveni kodutarbijatele 0,229 euroni kuupmeetri kohta ja väiketarbijatele aastase tarbimismahuga kuni 13 000 kuupmeetrit 0,227 euroni kuupmeetri kohta. Gaasitarbijatele tarbimismahuga kuni 27 000 kuupmeetrit kehtib soodsam hind 0,215 eurot/m3 ning ettevõtetele tarbimisega kuni 100 000 kuupmeetrit langeb hind 0,210 euroni/m3.

Adven on Eestis, Soomes ja Rootsis tegutsev energiaettevõte, mis pakub klientidele vajadustele vastavaid energialahendusi. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga.
Vooremaa