Adven investeerib Adavere katlamaja uuendamisse 350 000 eurot

Energiaettevõte Adven koos Keskkonnainvesteeringute Keskusega (KIK) investeerib Jõgevamaal Adaveres nüüdisaegse katlamaja rajamiseks 350 000 eurot, teatas ettevõtte infojuht.

Adaveres aitab uue katlamaja ehitamine ära hoida ligi 30 protsendilise hinnatõusu sest amortiseerunud tootmisseadmetega jätkamine, tähendaks edaspidi põlevkiviõlil soojuse tootmist, mis on puitkütustest ligi kolmandiku võrra kulukam.

“Kaugküttekulud on eriti maapiirkonnas igale kodule ja ettevõttele olulised väljaminekud, mistõttu on eriti hea meel, et tänu investeeringutele saame pikaks ajaks tagada sama hinnataseme või hinda isegi langetada,” selgitas Adven Eesti investeeringute ja arenduse valdkonna juht Priit Tiit Keskkonnainvesteeringute Keskuse toetusmeetme olulisust. “Võib isegi öelda, et stabiilselt säästlikud kaugkütte kulud tõstavad piirkonna konkurentsivõimet sest annab ettevõtjatele kindla seljataguse ja võimaluse mõelda teistele arendustele.”

Uutes kateldes on võimalik kasutada puiduhaket ja erinevaid puidutööstuse jääke aga ka tükiturvast, mis tagab mõlema piirkonna kodudele ja ettevõtetele pikaajalise hinnastabiilsuse. Erinevalt põlevkiviõli katlast Adaveres ja Viiratsi gaasikatlast, mis jäävad alles talviste tipukoormuste katmiseks, ei maksustata puitu aktsiisiga.

Adaveres ehitavad 40-aastat vana katlamaja asemele kaasaegse katlamaja riigihankes parima pakkumise esitanud Rapla Metall OÜ ja AS Tamult. Vastavalt lepingule lõpetatakse katlamajade ehitustööd Adaveres 2018 aasta kevadel.

Adven on üks Eesti suurimaid soojuse tootjaid, mis tegutseb kaheksateistkümnes kaugküttepiirkonnas üle Eesti. Ettevõte pakub energialahendusi tööstus- ja teenindussektoris, varustab soojusega era- ja ärikliente ning tegeleb maagaasi jaotamise ja müügiga. Ettevõttes töötab 75 inimest.

Vooremaa